NOVINKY - ARCHIV - DIÁŘ - ŽIVOTOPIS - INTERVIEW - FOTOGALERIE - OCENĚNÍ - FANKLUB - DISKUSE - CHAT - ANKETY - KONTAKT - ODKAZY

  
     

INTERVIEW 2008

Nepoužívejte tyto překlady na jiných stránkách bez mého vědomí! V případě zájmu mě, prosím, kontaktujte, nebo aspoň uveďte odkaz na můj web. Děkuji

Ze stránek Evgeni Plushenko Devotion přeložila Alis

Byly už doklady o rozvodu podepsány?
Ne, stále se rozvádím. Je to složitý proces, ale myslím, že už brzy bude po všem a konečně budu rozveden. Už to trvá rok a půl.

Chce sále vaše žena apartmá, které jste dostal od Putina?
Snaží se a její právníci u soudu řekli, že její otec, George Viktorovič za něj nabízí 300.000 USD. To mě hodně překvapilo.

Kolik vaše apartmá stojí?
Nevím, byl to dar. Zřejmě ale mnohem víc, v dnešní době je to všude hodně drahé.

A vy v tom apartmá žijete?
Ne, bydlím v jiném v Petrohradě. Toto apartmá je stále prázdné. Nikdo neměl čas se tam nastěhovat, nyní je kolem toho ten spor. Máša by to apartmá moc chtěla pro sebe.

Otec vaší ženy byl proti svatbě?
Ne, vůbec. Byl šťastný, celá rodina mé bývalé ženy - nazývám ji tak i když nebyl ještě rozvod ukončen - byla laskavá. Celou dobu jsem od nich slýchával "vše co máš není pro nás důležité, rozumíme tomu jak těžké bylo ty peníze vydělat a také že máš mnoho zranění", ale potom se všechno rapidně změnilo. Dokonce i peníze, které jsem investoval do hotelnictví jejího otce, jsem ztratil. Nabídl jsem smírčí obchod: chcete apartmá, já chci část obchodu.

Když jste složil peníze, nebyla sepsána smlouva?
Nebyla, neexistují žádné dokumenty, protože jsem těm lidem věřil, obzvláště Georgeovi Viktorovichi, jejímu otci. Je škoda, že věřím lidem.

Proč je tam tolik nenávisti?
Nevím, lidé se mění, také jsem všechno nezpracoval. Nevím, náš vztah nebyl v nepořádku už delší dobu: a už před svatbou byly obtíže, a po svatbě také. Už jsem nebyl tím kým jsem byl, příliš mnoho vzestupů a pádů.

Proč jste se ženil?
Myslím, že jsem to prostě chtěl.

Jaká je žena vašich snů?
Nejdůležitější je, aby mi rozuměla, jsem komplikovaný člověk. Když se vrátím z tréninku a něco se nedařilo, zvyšuji hlas když mluvím, ale potom se uklidním a omluvím se. Nejdůležitější věcí je, aby mi rozuměla a byla mým přítelem. Když jste profesionální sportovec a byl jste nejlepší po dlouhou dobu, potom tato osoba [sportovec] je komplikovaná. Po pravdě řečeno, nesmím udělat chybu. Moje hlava je jako House of Councils (zřejmě myšlen "úřad" - pozn. překl.): stálý stres, zranění... Obecně je důležité aby mi rozuměla a bude vždy na blízku aby mě podpořila. Zda to bude blondýnka či brunetka, jen srdce může povědět.

Plánujte do budoucna svatbu, nebo vás tato zkušenost odradila?
Ožením se znovu, ale kdy a kde, život ukáže.

Jak vidíte svého syna do budoucna?
Myslím, že Jegor bude sportovec, v jakém sportu ještě nevím. Může se věnovat hokeji, fotbalu, tenisu. Ale nevylučuji myšlenku, že když bude chtít naučím ho bruslit. Pro trénink, pro něho, pro jeho zdraví.

Není tomu tak dávno, co jste s jistotou říkal, že váš syn bude krasobruslař a bude ho trénovat Mišin. Nyní už si nejste tak jistý?
Nevím, kde budu bydlet. Po olympiádě bych chtěl opustit krasobruslení, začít ve Volgogradu.

Neplánujete se odstěhovat ze země?
Nechci žít mimo Rusko.

Vypadá váš syn jako vy?
Vypadá hodně jako já. Fyzicky vypadá jako moje matka. Je velmi rychlý, když mu bylo osm měsíců, začal běhat, ne chodit, ale běhat. Nyní je rozpustilý, živý, kope do balónu, jezdí v elektrickém jeepu, který jsem mu dal. Je skvělý a určitě bude sportovec. Jeho povaha je jako moje a mé matky.

Vídáte ho často?
Vidím ho zřídka, kvůli své práci. Když jsem doma každý měsíc na týden, potom je to velmi dobré.

Brání vám vaše žena abyste syna vídal?
Ne. Dohadovali jsme se o tom, ona nechtěla abych ho viděl, ale já ten spor vyhrál.

A nakonec se stalo to, že změnili jeho jméno i příjmení?
Bohužel, v naší zemi, pokud máte dostatek kontaktů a peněz, můžete udělat něco takového. Vím, že hodně lidí obchází soudní řízení, vezmou děti a odejdou. Moje bývalá žena to určitě udělala, vzala ho a změnila mu příjmení a také beze mne syna pokřtili. Další podraz přišel od osoby mě blízké, Alexandera Kerzhakova (fotbalisty), který o tom věděl. Stal se kmotrem mého syna a neřekl mi o tom. Dozvěděl jsem se o tomto důležitém obřadu měsíc poté. Možná proto, že Kherzakovova žena je velmi blízkou známou mé bývalé ženy. A to bylo příliš.

Zmínil jste Volgograd.
Otevřeli jsme tam školu krasobruslení, po 15 letech se konečně stal můj sen skutečností. Chtěl jsem aby bylo možné studovat krasobruslení nejen v Moskvě a Petrohradu. Chci to a proto musíme ve Volgogradu do budoucna tvrdě pracovat, tento typ školy se otevře po celé zemi. Škola byla oficiálně otevřena před pěti měsíci a nyní tam trénuje 260 dětí, což je velký počet za tak krátkou dobu.

A co přesně tam děláte?
Vedu hodiny pro učitele, semináře, ukazuji trenérům techniky a pomáhám jim s tím jak trénovat.

Takže učíte učitele?
Je to nezbytné. Systém známkování v soutěžích se změnil. A oni nebyli v krasobruslení po 15 let.

Jevgeniji, zúčastníte se v roce 2014 olympiády v Sochi?
Ano, ale zřejmě ne jako sportovec, ale jako trenér nebo asistent trenéra.

Ale váš trenér Alexei Mišin řekl, že máte v plánu se zúčastnit jako krasobruslař...
Myslím,  že budu závodit do roku 2010, to mi bude 27.

Počítáte s účastí na olympiádě ve Vancouveru?
Ano, je to nyní můj cíl. Vancouver je moje šťastné místo. V roce 2001 jsem tam vyhrál světový šampionát, bylo to skvělé vítězství. Takže mi to místo připadá symbolické.

Stále vás trápí koleno?
Po operaci menisku se cítím výborně. Už trénuji, dělám s Mišinem speciální cviky.

Co kromě tréninku děláte?
Vzdal jsem se všeho co se neslučuje s tréninkem. Jádrem mého života je nyní krasobruslení. Pokud v minulém roce byl můj život zaměřený na turné a zákonodárné shromáždění, nyní je to trénink. Kromě toho plánujeme turné "Gold Ice of Stradivari", chceme dělat show ve městech, kde jsme dříve nemohli. To bude sloužit jako příprava pro soutěže v sezóně 2008/2009.

Kdy začne první soutěž?
V září, to začneme s malými závody v Rusku. Pravda je, že jsem po dva roky nesoutěžil, takže nevylučuji, že budu mít pár neúspěchů. Ale jsem na to připravený a i když prohraji, neskončím, budu pokračovat. Mým cílem jsou olympijské hry.

Takže to znamená, že trénujete dvakrát denně, udržujete formu, budete držet dietu?
Ano, samozřejmě. Tréninky jsou dvakrát denně. Na dietě už jsem. Setkal jsem se se svým novým choreografem, dostaneme kostýmy a hudbu.

Jedná se o známého módního návrháře?
Ano. Jednáme s Robertem Cavallim, který bude dělat moje kostýmy. Na všem se právě pracuje.

Mimochodem, když jste zmínil Stradivariho. Usmířil jste se s Ilyou Averbukhem?
Nikdy jsme se nehádali. Nikdy jsme nebyli přátelé, ale rozhodli jsme se zůstat kamarády. Například, právě nedávno jsme byli společně s jeho týmem a vystupovali jsme na ekonomickém fóru ve Švýcarsku. Nyní se mě Ilia zeptal zda bych nejel na turné s jeho show do několika měst a pokud bude možnost, udělám to.

Takže, co se vlastně mezi vámi dvěma stalo?
Jen to, že v jednom "krámu" dělali dva lidé stejný "obchod", dvě podobné turné, které by si mohly konkurovat. Když jsem nesoutěžil, řekl jsem, že mým "výrobkem" bude show s profesionálními sportovci, ne z filmu nebo jeviště, jen známí krasobruslaři na živou hudbu, housle "stradivárky". Lidé, kteří chtěli abychom s nimi spolupracovali by museli obojí rozdělit. Ale já nechtěl obě show slučovat. Vize mojí show byla zcela odlišná od této, chtěl jsem show krasobruslařů profesionálů. V show Ilyi byli také světoznámí krasobruslaři, diváci se většinou přišli podívat na Marata Bascharova, Chulpana Khamatoa a ostatní.

Přemýšlel Ilia o sloučení obou turné?
Ne. Hodně lidí si prostě v souvislosti s vyřešením našich problémů myslelo, že bych měl jít do Averbukhovy show. Mým nápadem bylo rozdělit města.

Plánujete v blízké budoucnosti nějaké komerční projekty? Jako ten s krasobruslaři?
Je tu ještě jeden projekt, zatím jen plán, ohledně profesionálních krasobruslařů - kvalitní brusle pro krasobruslaře, kromě těch jen pro fanoušky. Brusle s mými iniciálami se vyvíjejí ve Švýcarsku: Jevgenij Pljuščenko speciální ostří, boty Jevgenij Pljuščenko. Ale je nezbytné to promyslet, zatím na to nemáme čas.

A stále chcete uvést na trh módní kolekci s vaším jménem?
Stále tu myšlenku mám. Ale stále se mi nezamlouvá ten závod, který by to měl šít ani ti návrháři. Není nutné učinit unáhlené rozhodnutí, ale profesionální. Pravdou je, že občas si koupíte oblečení od seriózního návrháře a když je získáte, zjistíte, že se něco roztrhlo. Mimochodem, ohledně Volgogradu, brzy tam bude Pljuščenkův šampionát. Bude se jednat o celo-ruskou soutěž financovanou z mojí kapsy. Děti dostanou peníze na kostýmy a na nákup bruslí. Také tam budou ceny za nejlepšího a nejmladšího krasobruslaře.

Nejsem s financemi na dně. O své peníze se starám. Pokud jsem byl dříve "pokryt" zlatem a brilianty, nyní mám jen hodinky a malý křížek. Miluji auta, takže je kupuji, miluji motorky, motokros. Nedávno mi blízký přítel z Volgogradu ukázal pár koní, velmi mě zaujali, takže nyní bych se tím chtěl také zabývat.

Proč jste odřekl účast na "Ice Age" a "Dances on ice 2"?
Vyzkoušel jsem si být hostitelem a déle už to nebylo zajímavé. Navíc tam bylo mnoho problémů ze strany organizátorů. Kromě toho po "Stars on Ice" jsem dělal "Lord of the Mountain" a bylo to tak těžké, hodně natáčení, obtížné termíny. Dospěl jsem k názoru, že můj pokrok coby sportovce je jako krasobruslař. Loňská pozvání z televizních show přišla ve stejnou dobu jako pozvání vystupovat v zahraničí. Naši krasobruslaři většinou vystupují v Rusku, já jezdím po světě. Jsem světový krasobruslař. Pokud mě pozvou, je nezbytné tyto příležitosti využít.

A po roce 2010, když skončíte s kariérou krasobruslaře, zamýšlíte návrat do televize?
Nevylučuji tuto možnost. Ale práce pro televizi znamená žít v hlavním městě a já nechci žít v Moskvě. Bydlel jsem tam čtyři měsíce když se natáčely "Hvězdy na ledě" (Stars on Ice) a stýskalo se mi po mém Petrohradě. V tuto dobu je pro mě Moskva nepohodlná.

Takže v budoucnosti se vidíte jako trenér?
Ještě nevím. Trénovat olympijského šampióna je krásný sen, ale je velmi obtížný. Je nezbytné dát do toho svou duši, vaši sílu, žít pro sportovce, prožívat s ním jeho vzestupy a pády. Je to něco pro co žijete, neskrývám, že se mi to líbí a vše co jsem už řekl v souvislosti s mým trenérem Alexeiem Mišinem.

---------------------------

Nový rozhovor s Žeňou (včetně malé fotky), níže je jeho překlad:

Jevgeniji, do nového roku je povoleno si něco přát, co si přejete?
Než jsem se stal olympijským šampiónem, chtěl jsem se jím stát. Nyní bych se chtěl vrátit do soutěží a vyhrát více olympijských medailí. Takže bych si nejvíce přál zdraví, protože jsem se po operaci stále zcela nezotavil.

Takže to znamená, že budete soutěžit na olympiádě ve Vancouveru?
Přání by to bylo, ale je tu mnoho komplikací, nejvíce moje zdraví. Potřebuji další operaci menisku; zadruhé se mi nelíbí nová olympijská pravidla; za třetí je zapotřebí velmi vážných příprav. Jsem stoprocentně přesvědčen, že jsem schopen soupeřit s dnešními protivníky. Ale jsou tam rozdíly: placení trenérů, choreografů, kostýmy, fyzická příprava, příprava programů, hudba. Tohle vše stojí mnoho peněz. Bylo by dobré, kdyby existovala nějaká pomoc od federace.

Přejte si novou lásku?
Novou lásku... Ne. Už jsem svou lásku potkal.

Loni jste ukázal novou stránku svého já, coby spisovatel. Co vás přimělo napsat "Další show"?
Řeknu vám jak se to stalo. Jednou za mnou přišel velmi bohatý člověk a řekl mi "Máte všechno, máte velmi bohatou rodinu. Tak co je nyní krasobruslení? Je to pryč. Tak co víc o tomhle sportu? Není na tom nic zvláštního." Bylo to v době, kdy jsem se rozhodl napsat knihu o potížích z mého života, o všech překážkách, které jsem musel překonat v rodině, s trenérem, choreografy. Napsal jsem jaké to je. Chtěl jsem aby tuto knihu četla mládež a děti, které když sportují, aby se nikdy nevzdávaly když se objeví problémy, aby je prekonaly.

Poté co kniha vyšla, byl jí někdo zklamán?
Nenapsal jsem toho mnoho, ale lituji pokud jsem někoho urazil, protože jsem odhalil pár tajemství. Přesto, jsem nevyloučil, že nenapíšu pokračování.

Nedávno jste uvedl do provozu stránky http://www.yatalent.com. O čem tento projekt je?
Je to pro všechny, kteří se domnívají, že mají talent. Kdokoli může zaslat video, kde zpívá, tančí a podobně. Poté tato videa shlédnou manažeři a producenti. Je pravdou, že ne každý má šanci objevit se v televizi a proto lidé s talentem potřebují pomoc.

Proběhla řada diskusí o vašem odmítnutí uvádět "Ice Age". Měl jste skutečně problémy s Prvním kanálem?
Je pravdou, že jsem odmítl uvádět "Ice Age". Z kanálu "Rusko" mě oslovili, zda bych se nechtěl zúčastnit pořadu "Tance s hvězdami" s Anastasiou Mikulchinou. Souhlasil jsem a podepsal smlouvu. Když se mě z "Ice Age" zeptali zda bych pořad neuváděl, nemohl jsem zrušit předešlý závazek. Bohužel, na kanálu "Rusko" jsem nemohl bruslit, protože se bolest po operaci zhoršila. Po operaci v Mnichově mi doktor veškeré fyzické aktivity zakázal. Když jsem se uzdravil, "Tance s hvězdami" skončil. Pozvali mě abych působil jako rozhodčí a předvedl nové číslo na "Ice Age".

Viděl jste svého syna o svátcích? Co jste mu dal za dárek?
S Jegorem jsme se setkali 29. prosince, šli do obchodu a koupili všechny hračky, které se mu líbily. Z Japonska jsem mu přivezl samurajský meč.

Vnímá, že jeho otec je velmi populární sportovec?
Pochybuji, je mu teprve rok a půl...

Už vás, ale viděl bruslit.
Ano. A jako jakékoliv jiné dítě jeho věku, vše ho zajímá, je to dobrý věk.

Je možné udržovat dobrý vztah s vaší bývalou ženou Mášou?
Stále jsme v rozvodovém řízení. Domnívám se, že v tomto roce bude vše vyřešeno. A poté bude vše v našem životě v pořádku, protože nyní je ještě mnoho problémů.

Jste jedním z nejvíce atraktivních sportovců a skoro svobodný. Naše čtenáře zajímá, o jaký typ žen se zajímáte.
Nyní se po žádných jiných ženách neohlížím, protože jednu miluji a dívám se jen na ni. A ze známých žen, hereček, které jsem potkal na krasobruslařských projektech, jsem si oblíbil Katyu Gusevu, Halupu Hamatovu a Ingebogu Dapkunaiteovou, která je skvělý člověk a s všestranným talentem.

Uvažujete znovu o svatbě? Třeba tento rok?
Proč ne? Ano, samozřejmě.

A co vás nyní činí šťastným?
Že všichni z rodiny jsou zdraví a já mám blízkou osobu, kterou miluji. Koupil jsem si krásné koťátko. Dal jsem jí jméno Пухликом (že by Pužlikom?:) Žijeme. Je klid, vše je v pořádku.

---------------------------

Další rozhovor (opět s malou fotkou u níž je napsáno "Pljuščenko nevypadá jako politik, ale jako roková hvězda"), překlad je níže:

Koupil jsem si velmi výjimečné auto

Jevgeniji, pro mnoho fanoušků krasobruslení váš návrat vzbuzuje řadu otázek.
Jaké otázky? Určitě budu příští sezónu soutěžit. Zúčastním se několika závodů v sérii Grand Prix. Pro tento účel jsem připravil své nové programy, které mohli diváci vidět v Petrohradě. Nyní probíhá plodná práce a já se pomalu dostávám do formy. Moje noha je stále problém, následky zranění a operace mě ovlivňují.

Co si myslíte o svých protivnících?
Není možné o nich neuvažovat. Je mnoho silných kluků v Evropě. Ale v Rusku nevidím nikoho kdo by mě mohl porazit.

Nevznikne problém u vaší politické kariéry, když se vrátíte do sportu?
Naopak. Pokud budu opět soutěžit, budu mít více času, protože budu více v Petrohradu. Nyní stále cestuji na různé show. A když přijde na tréninkové kampy a závody, najdu osobu, která mě v mých povinnostech zastoupí.

Navenek nevypadáte jako politik, nosíte tričko s kapucí a koženou bundu.
No, nejsem na jednání! Na schůzi je nutné mít oblek. A tohle triko jsem si koupil pro sebe. Moje hodinky jsou nové, byl to dárek od mé přítelkyně k novému roku, byly dost drahé. A tohle triko s nimi ladí.

Říká se, že máte nové auto
To je pravda. Koupil jsem si ho jako narozeninový dárek. Nyní mám nový mercedes, je to jedinečný a vzácný model. V Petrohradě jsou jen čtyři.

---------------------------

Třetí rozhovor (s moc hezkou fotečkou:), překlad je níže:

Jevgeniji, právě nyní, je pro vás čtverný skok jen snem?
Zatím ano, ani jej nezkouším. Dokonce i ostatní těžké skoky jsou pro mě problematické. Trénuji velmi zlehka. Zabývám se prací nohou, zkouším nové způsoby. Ale moje staré zranění je stále problém.

Ale měl jste operaci v červenci 2007.
Bohužel, existuje 70% šance, že se budu muset na operační stůl vrátit. Lékaři mi doporučili abych podstoupil novou operaci co nejdříve jakmile ucítím znovu bolest, ale v té době jsem měl smluvní závazky a nemohl jsem je odmítnout. Udělal jsem několik show, ale až v březnu budu mít volno, takže potom se budu věnovat svému zdraví.

Pokud v březnu podstoupíte další operaci, budete mít dostatek času vrátit se do formy pro sezónu 08/09?
Musím. V létě, pojedu jako obvykle s Alexeiem Mišinem na tréninkový tábor do Jacy. Programy jsou prakticky hotové. Diváci mohli vidět jeden z nich během exhibice, myslím, že během závodů budu mít jiný kostým. Nelíbí se mi stav, v kterém se teď nacházím. Nemám strach o skoky, ty půjdou rychle. Bude horší zvyknout si na nová pravidla, a zbytek, piruety, kroky. Nyní se nikdo o skoky nestará. Muži mohou soutěžit a vyhrát bez čtverných skoků! Měl by existovat nějaký bonus za komplexnost v programu. To mi vadí, udělám několik skoků, udělám dobrou piruetu a potom bude práce nohou ohodnocena pouze známkou jedna.

Takže, vyplatí se dělat znovu vaše čtverné skoky?
Nevracím se jen proto abych vyhrál, chci dělat něco nového, vyzkoušet nové věci. Nyní se zajímám o kickbox, našel jsem si na to trenéra. Pravidelně běhám na ostrově Krestovsky v Petrohradě okolo 10-12 km. Plavu, hraji fotbal. Vzdal jsem se mnoha věcí, přestal jsem pít alkohol, stejně jako před olympiádou v Turíně, kde jsem si nedovolil ani minimum. Opravdu bych chtěl znovu vyhrát a udělám vše co je pro to nutné.

Jako zříci se show?
Samozřejmě. Právě nyní se účastním jen těch největších. Chci být více doma, v Petrohradě a plně trénovat. Někteří si myslí, že to znamená vzdání se přátel, ale to tak není. Všechny, které jsem během svých show potkal, jsou pouze kamarádi, jsou to dobří lidé, ale nejsou to moji přátelé. Okruh mých pravých přátel je velmi malý, někteří z nich jsou z mého dětství a nyní mezi ně nikoho nového nevpustím.

 

     

Nahoru