NOVINKY - ARCHIV - DIÁŘ - ŽIVOTOPIS - INTERVIEW - FOTOGALERIE - OCENĚNÍ - FANKLUB - DISKUSE - CHAT - ANKETY - KONTAKT - ODKAZY

  
     

INTERVIEW 2007

Nepoužívejte tyto překlady na jiných stránkách bez mého vědomí! V případě zájmu mě, prosím, kontaktujte, nebo aspoň uveďte odkaz na můj web. Děkuji

Ze stránek Evgeni Plushenko Devotion přeložila Alis

Neoženil jsem se pro souboje a skandály

Nechci o svém soukromém životě hovořit, ale pro KP učiním rozhovor.

"Miloval jsem ji...", vzpomněl s neskrývanou hořkostí v hlase na Mášu Ermakovou. "Co byste měli pochopit je, že jsem se neženil abych se hádal nebo bojoval! Já, jako kterýkoliv jiný muž, jsem chtěl přijet domů, kde mě bude čekat moje milovaná a mohu si vedle ní odpočinout. Ale Máša se tak nechovala. Můžu říct, že moje žena zahubila veškeré city pro ní."

Jevgeniji, kdy jste k tomu dospěl?
Za dva měsíce. Ve skutečnosti s Mášou nežiji dlouhou dobu. Ono to jen vypadalo, že jsme v pohodě a spolu. Velice miluji svého syna a udělal bych pro něho vše. Vše je děláno v jeho zájmu, nyní moji právníci pracují na dokumentech potřebných k rozvodu. Ale rozhodně nehodlám svého syna jeho matce vzít. Jen chci aby jsme ho já a moji rodiče mohli vídat tak jak bude možné.

Jevgeniji, řekni nám něco o tom co bylo s těmi penězi a obchodem?
Obchod v oblasti hotelnictví skutečně existuje. Ano, dal jsem peníze Gergii Ermakovi (otci Marie). Byla to slušná suma, ale nyní se stalo to, že nemám žádný dokument, který by to potvrdil. Nechci to zpátky. Co chci je, aby půlka obchodu připadla mému synovi.

Měli byste pochopit, že jsem Mášu miloval, naprosto jsem ji důvěřoval. Do té doby byla mou nejoblíbenější a nejmilovanější ženou mého života a vše co se stalo je její vina. Na co nyní mluvit o minulosti. Nyní mám ve svém životě novou lásku.

Žeňo, řekněte nám něco o vaší nové lásce
Seznámili jsme se ve Švýcarsku. Žije v Rusku. Jen moji nejbližší přátelé o ní vědí. Setkáváme se velmi často. V tuto dobu nechci říct více. Jsem s ní šťastný!

Mezitím jsme se snažili promluvit s Marií Ermakovou a zeptat se jí na obchod s Pljuščenkem
Můj otec je skvělý člověk, neudělal by to. Nikdy nebyl v hotelovém obchodu angažován, jsem matka pečující o dítě a nechci s vámi mluvit o svém osobním životě. Co tvrdí Pljuščenkova rodina mi nevadí, je to na jejich svědomí.

---------------------------

S Žeňou jsme se setkali v Akademii krasobruslení. Konala se zde poslední zkouška jeho turné "Zlaté Stradivariho housle". Totmianina a Marinin mezi hvězdami nebyli.

Vídáte svého syna Egora?
Ne, mám s tím problém. Máša změnila číslo svého mobilu a já ho neznám. A nechci jít do domu jejích rodičů. Chci ho vychovávat. Mám to právo a doufám, že ho brzy budu moct obejmout.

Proč Totmianina a Marinin opustili vaši show? Podepsali s vámi smlouvu?
Odešli zřejmě proto, že Averbukh nabídl více peněz. Podle mého názoru, nedomysleli důsledky porušení smlouvy...

Budete proti nim postupovat právní cestou?
Ukáže čas.

Ale Tanya a Max nejsou jen vaši partneři v turné, ale i vaši přátelé...
Naše přátelství skončilo.

Byl jste skutečně smutný, když jste zjistil, že turné opustili?
Jsem klidný. Nejsou nenahraditelní.

Vyjádření Totmianiny a Marinina:
Totmianina uvedla: "Obdrželi jsme nabídku od dvou společností. Nejdříve jsme plánovali vystupovat s Žeňou, ale brzy se objevilo mnoho nejasností. Neinformovali nás o programu turné, o místech ani o množství vystoupení. Turné nedostalo oficiální schválení Ruskou krasobruslařskou asociací. Proto jsme si vybrali pozvání od Ilii, se kterým jsme měli již za sebou úspěšnou spolupráci v televizním projektu. Nemyslíme si, že tyto dvě show jsou konkurenční."

Marinin dodal: "Pravděpodobně bude možné se sejít a probrat situaci osobně než si to sdělovat přes média. Tohle není civilizovaný problém řešení problémů, ale spíše pochybná metoda špatných managerů z public realations."

---------------------------

Pljuščenkovi ukradli špičkový mobilní telefon

Žeňovi byl mu ukraden mobilní telefon od firmy Vertu za 5700 EUR, který mu darovali jeho nejbližší. Stalo se tak v Murmansku, kde byl spolu s dalšími krasobruslaři s novou lední show. "Měl jsem vlastní uzamčenou místnost," řekl Pljuščenko "Your Day", "celý den jsme byli na stadionu a oba z dvou telefonů, které jsem měl sebou jsem před odchodem vypnul. Když jsem se vrátil, chtěl jsem je zaponout, ale ten co byl navrchu už tam nebyl." Místnosti byly hlídané čtyřmi strážci, ale oni sdělili, že se během dne několikrát střídali a že nikdo z uzamčené místnosti telefon nevzal.

Pljuščenko uvedl "Nevím, zda se můj mobil najde nebo ne, ale rád bych věřil, že ano, zatím nechci nikoho obviňovat."

-----

Mobilní telefon byl nalezen: Pljuščenko už se se svým mobilním telefonem rozloučil, když příští den odpoledne někdo zavolal producentovi a řekl mu, že se telefon našel! Osoba, která mobil našla nejdříve zavolala na číslo jednoho z přátel Jevgenije, šampióna ve wrestlingu, který žije v Moskvě. Ten mu pak dal číslo na Ariho.

Zakarian k tomu řekl: "Nejspíš se zalekli, protože tento telefon má sériové číslo, které umožňuje jeho nalezení přes satelitní systém."

---------------------------

Návrat do světové špičky

Žeňo, neobáváte se zahájit svou show 8. března? Na tento svátek není většina lidí zvyklých strávit ho na stadionu, ale doma s koláčem a šampaňským.
Ne, nebojím se. Už jsme dělali show na Štědrý večer, 31. prosince a stadion byl plný.

Liší se tato show od té co jste prezentovali loni?
Samozřejmě. Především její součástí bude zpěvák Dima Bilan. Setkali jsme se s Bilanem v Miláně, povídali jsme si v hotelu celou noc o tom jak by bylo dobré udělat něco nového a nečekaného. A toto je výsledek. V první části vystoupí můj starý přítel, maďarský houslista a skladatel Edvin Marton, a v druhé pak Bilan. Bude to bláznivá show s živou hudbou, světelnými efekty, pyrotechnikou a dokonce extrémními prvky. Mám s tímto druhem show bohaté zkušenosti. Vystupoval jsem v programu s Chrisem de Burghem, Glorií Gaynor, "Bee Gees", zpěváci se ledovým show nevyhýbají.

Které sportovce jste pozval?
Bude tam Irina Slutská, Yulya Obertas a Sergei Slavnow. Tatiana Totmianina a Maxim Marinin na poslední chvíli odřekli, odešli k Iliovi Aberbukhovi. To je samozřejmě nepříjemná situace. Existuje podepsaná smlouva, která říká, že budou součástí naší show. Nevylučuji, že to půjde k soudu. Je to věcí lidských vztahů, ale rubly se ukázaly být pro někoho důležitějšími.

Spolu s Irinou Slutskou jste uváděli show "Hvězdy na ledě", nyní je ona ve vašem turné. Jsou tam nějaká společná čísla?
No, pokud by fanoušci chtěli, potom bychom o něčem uvažovali.

Váš trenér Alexei Mišin nedávno řekl, že se vracíte zpět do sportu.
Ano. Vše je pravda. Po vystoupení v Moskvě (8.3.07) odjíždíme na měsíc na turné po 35 ruských městech. Nezamýšlím zůstat v show businessu. Chci se vrátit do amatérského sportu, jet na Olympiádu 2010 ve Vancouveru a vyhrát tam.

Datum vašeho návratu byl stanoven?
Vše závisí na mém zdravotním stavu. Doposud je vše v pořádku. Takže nejspíše to bude srpen 2007. Ale je tam ještě řada věcí.

Co tím myslíte?
Nutností jsou sponzoři. Dvacet let jsem bruslil a po celou dobu jsem sám platil kostýmy, trenéra, choreografa, cestování. Jediné co jsem dostal zdarma byly brusle a led. Stále bude dobré mít lékařskou péči, normální stravu. A nemluvím jen za sebe, ale i za ostatní sportovce. Všude se předpokládá asistence sportovcům, kteří jsou schopni zemi přinést velká vítězství. V amatérském sportu nemůžete pracovat jen za "děkuji". Měla by tam být pomoc od federace, státu. Včetně financí.

Ano, mám osobní sponzory, ale nechat všechno na nich je zbytečné. Nechci kdoví jaké podmínky. Nejdůležitější by bylo zaplacení práce mého trenéra, choreografa, cestování a lékařské péče.

Úspěch ve vašich show nepřevážil nad rozhodnutím trénovat v potu a bolesti?
Ani náhodou! Připravovat show na ledě bez tréninku je nemožné. Naposledy jsem skočil čtverného salchova. Mohu skákat kombinaci skoků v běžném pořadí, tři trojité skoky nebo jeden čtverný s jedním trojitým. Naposledy jsme v Sochi vystupovali před olympijskou komisí. Předváděl jsem svůj krátký program, kde jsem skákal trojitého axela.

Jaké jsou rozdíly v Sochi od výhry na olympiádě?
Pokud bych byl členem olympijské komise, volil bych jednoznačně Sochi. Nepochybuji, že jsme schopni hostit hry na nejvyšší úrovni. Navíc je olympiáda nezbytná pro naši ekonomiku. Zatím není pobyt v Sochi tak pohodlný, ale kdyby se postavily nové silnice, obnovila infrastruktura, bude odpočinkové letovisko na světové úrovni.

Byl byste připraven vydržet ve sportu do roku 2014, pokud by Sochi pořádala olympiádu?
O tom je teď těžké mluvit. Ale do té doby mi bude 31. Ani si nepamatuji, že by někdo v tomto věku soutěžil. Ale "ne" také neřeknu. Čas ukáže.

---------------------------

Pljuščenko vrátí svému synovi své příjmení

Olympijský šampión je ochoten hájit svá práva soudní cestou. Jeho ex-manželka dala synovi své příjmení. (Egor je zapsaný jako Egor Ermak a ne Egor Pljuščenko.) Pro "Your Day" uvedl, že udělá vše proto aby bylo jeho synovi vráceno příjmení Pljuščenko. Žeňa uvedl, že se několikrát snažil manželství zachránit s ohledem na jejich syna. Ale, jeho žena dělala všechno proto aby to zničila. Jak nám Žeňa řekl, Máša běžně jednala tak, že mu to způsobovalo bolest. A poslední kapkou bylo to, že mu neřekla, že dala synovi své příjmení.

"Dozvěděl jsem se o tom pozdě," řekl Pljuščenko. "Když jsem se jí zeptal, proč to udělala, ona jednoduše odpověděla: "On je můj syn, proč by neměl moje příjmení? Stejně s námi nebydlíš." Když to udělala, tak jsem rodinu opustil, protože se v těchto podmínkách nedalo žít. Ale to neznamená, že nemiluji svého syna a že si ho nechci vzít. Naopak, chci bojovat za práva na Egora. Pokud to bude nezbytné, půjdu s tím až k soudu. Máša podvodem napsala příjmení Ermak, ačkoliv já jsem k tomu nedal svolení. Ale zákon říká, že toto může být provedeno pouze se souhlasem otce. Takže jsem si jistý, že to mohu změnit.

---------------------------

Edvin Marton v posledním rozhovoru o Pljuščenkovi řekl: "S Žeňou jsme se potkali před čtyřmi lety a od té doby jsme se stali většími a většími přáteli."

---------------------------

Jevgenij Pljuščenko (jako jeden ze tří hlavních kandidátů) byl zvolen ve volbách do sněmu v Petrohradě za stranu Spravedlivé Rusko. Strana získala 21,9 % hlasů a umístila se druhá za Sjednoceným Ruskem.

 

     

Nahoru