NOVINKY - ARCHIV - DIÁŘ - ŽIVOTOPIS - INTERVIEW - FOTOGALERIE - OCENĚNÍ - FANKLUB - DISKUSE - CHAT - ANKETY - KONTAKT - ODKAZY

  
     

INTERVIEW 2005

Nepoužívejte tyto překlady na jiných stránkách bez mého vědomí! V případě zájmu mě, prosím, kontaktujte, nebo aspoň uveďte odkaz na můj web. Děkuji

Taťána Pljuščenko: Žeňa se narodil dlouhý 57 centimetrů!
Článek z těchto stránek přeložila Růžena. Mnohokrát děkuji

Budoucí krasobruslař se narodil ve vesničce Urgal v Chabarovském kraji.
Rodiče Jevgenije, povoláním stavitelé, tam pracovali na stavbě BAMu.

Syn přišel na svět o měsíc dříve. Dá se říci, že snaha být vždy první se projevila už tehdy.
"Žeňa se narodil hodně dlouhý – 57 centimetrů při váze 2900 gramů," řekla Taťána Vasiljevna zpravodaji „Komsomolky“.

Budoucí idol miliónů byl často nachlazený, a ve třech letech v jeslích dostal zápal plic.

"Proležel v nemocnici několik měsíců, ale pořád se zcela nemohl uzdravit. Nakonec jsem to nevydržela a vzala jsem ho z nemocnice. Rozhodla jsem se ho léčit sama. Za prvé, začala jsem se s ním hodně procházet na čerstvém vzduchu, a za druhé, snažila jsem se vštípit Žeňovi lásku ke sportu. Jezdil na lyžích, na saních, na kole. S manželem jsem doma udělali sportovní koutek s žebřinami, kruhy a hrazdou," přiznala se Taťána Vasiljevna.

Avšak nachlazení dál trápilo Pljuščenka. Proto se rodina rozhodla, že se přestěhují do Volgogradu, kde je mírnější klima. Tam se Jevgenij poprvé postavil na led, začal se věnovat krasobruslení.

A když Pljuščenkovi bylo 11 let, volgogradskou školu krasobruslení kvůli nedostatku financí zavřeli. Jevgenij trval na tom, aby odjeli do Petrohradu. Chválabohu, Alexej Mišin souhlasil vzít talentovaného chlapce do svého družstva.

"Na první roky našeho života ve městě na Něvě vzpomínám jako na strašný sen. Několik měsíců syn žil v Pitěru sám, mohla jsem ho jen pravidelně navštěvovat. V noci jsem plakala do polštáře, strachovala jsem se o něho, stýskalo se mi. Vím, že on se také velmi trápil kvůli odloučení. Potom jsem sama odjela do Petrohradu. Pracovat jsem nešla, veškerý čas jsem věnovala synovi. Samozřejmě se to odrazilo na naší materiální situaci. Byla doba, že jsem rozpůlila jablko a řekla: „ Žeňo, dneska můžeš sníst první půlku, a zítra druhou“. Chápal, že to má rodina hodně těžké, jednou syn sliboval: „Mami, já budu vynikajícím sportovcem a budu vydělávat tolik, aby bylo na všechno“," vyprávěla Taťána Vasiljevna.

Není divu, že své první honoráře Pljuščenko dával mamince, aby si mohla koupit kabát, televizor. Koupil rodině byt v Pitěru, daroval otci auto.

Taťána  Vasiljevna je vynikající kuchařka. K jejím pelmením nikdo a nikdy nezůstal lhostejný. Není divu, že právě toto jídlo je nejoblíbenějším Jevgenije.

Každou svou medaili, každé vítězství Pljuščenko věnuje mamince. Nepřestává opakovat, že z něho udělala člověka, mistra sportu a doposud se snaží mu pomáhat skutky nebo radou.

"Ožením se, až potkám ženu, která bude podobná mé matce," přiznal se Pljuščenko a určitě mi dáte za pravdu, že to je největší kompliment, který může udělat syn.

Komentář k fotografiím:
Maličký Pljuščenko několik měsíců žil v Pitěru sám.
Žeňa nekupuje auto bez schválení maminky.

 


JENGENIJ  PLJUŠČENKO: NESMÍM PROHRÁT SÁM SE SEBOU
Překlad článku z časopisu "Krása Zdraví Fitness" z února 2005 přeložila Růžena. Mnohokrát děkuji

Text:
Andrej Danilov

Pravděpodobně dnes v Petrohradu není významnější a zbožňovanější sportovec, než Jevgenij Pljuščenko – trojnásobný mistr světa v krasobruslení. Ale tento hvězdný status Jevgenije nikterak nezkazil. Je stále tak laskavý a trochu ironický, seriózní a přísný na sebe. Stále tak tvrdě trénuje na trénincích jako prokletý pod dohledem svého neměnného trenéra profesora Alexeje Mišina, v mistrovství stoupá výš a výše, dosahuje nových a nových vítězství.

Jevgeniji, na kolik procent od „plánované výkonnosti“ teď pracujete na trénincích a soutěžích?

Minimálně asi na 90 procent. Na některých soutěžích i více. A na tréninku někdy i na sto procent. Asi proto, že rád vybrušuji nové čtverné (salchow a lutz), nové kombinace. Běžně skáču na tréninku kombinaci čtverného salchowova s trojitým toeloopem, naučil jsem se novou kombinaci trojitého axela s trojitým lutzem a trojitým rittbergerem. Takže, v podstatě, vše jde dobře. Kdyby nebyly soutěže, na trénincích by bylo možné za poslední půl roku vypracovat mnoho nových věcí a potom příjemně překvapit diváky. Ale skoro pravidelně co dva týdny jsem se musel zúčastnit různých turnajů, a za tak krátkou dobu nějakou dobrou novinku je připravit těžké.

Teď v reprezentačním družstvu Ruska vznikla neradostná situace. Nominovaný „číslo 2“, Alexandr Abt, předčasně ukončil amatérskou kariéru kvůli těžkému zranění. „Číslo 3“, Ilja Klimkin, kvůli zdravotním problémům  vynechává sezónu. Někdejším juniorům se nedaří dostat ani na evropskou úroveň. Vlastně jste zůstal vy, Žeňo, v reprezentačním družstvu sám.

Už jsem si zvykl na tuto roli. Nepokládejte to za chvástání. Podobná situace se vyskytuje v průběhu několika posledních let. I když všichni mí partneři v družstvu byli zdraví, stejně jsem věděl, že nesu velkou odpovědnost: Pljuščenko nesmí prohrát sám se sebou.

Život krasobruslaře, který patří do přední skupiny, velmi připomíná pohostinské turné. Dnes jsi v rodném městě, zítra někde v USA, za týden v Japonsku, a za dva týdny – v Číně…Neustálá aklimatizace, přepravování…Díky čemu se udržujete v naprosté formě. Máte nějaké způsoby, cvičení?

Dříve to bylo neuvěřitelně těžké. A jak jsme to zvládali? Mnozí si mysleli, že se o nás stará celá skupina lékařů, pečlivě nás vyšetřují, používají speciální preparáty. Že máme úplné rehabilitační centrum…Nic takového neexistovalo. Ale v poslední době se situace změnila díky Olegovi Nilovu, prezidentu Federace krasobruslení Sankt Petrohradu! Oleg Anatojevič udělal důležité gesto a teď nás „reprezentanty“ (mě, Petrovovou – Tichonova, Toťmjaninu – Marinina) vyšetřují odborníci na klinice „MEDEM“. Provádějí masáže, různé koupele, akupunkturu a jiné procedury. To je už opravdová péče o naše zdraví. Protože dříve mne masáž po tréninku stála 1000 rublů. Za sezónu to udělá dost značnou částku. Do sportovního lékařského zařízení se vždy jet nepodaří, a není vůbec moderně vybavena. V celku, moje nejlepší regenerace je masáž, ruská lázeň. A odpočinek za městem. Rád se povaluji na pohovce, a pak jdu na procházku se psy. To je nej, nej…

A kolik máte psů?

Pět, amerického buldoka, dva aljašské malamuty a dva jorkšírské teriéry. A k nim navíc jednoho kocoura.

A jak zvládáte ten zvěřinec?

Žiji teď za městem, v Písečném. Čtyři psi běhají po dvoře, ale jeden žije jenom doma. Kocour je také doma. O celou tuto ZOO se stará maminka, proto, samozřejmě, nejsou žádné problémy. V městském bytě by to určitě nebylo možné…

Je známo, že máte rád fotbal a snažíte se sledovat zápasy reprezentačního mužstva Ruska. Proto se nemohu nezajímat o váš názor na naše národní družstvo…

Díval jsem se na mistrovství Evropy v televizi, viděl jsem všechna utkání našeho družstva, ale byl jsem, slušně řečeno, zklamán. Jak výsledkem, tak jinými věcmi. Ale současně vidím, že výběr hráčů na konkrétní pozice na hřišti není správný. Tady vznikají velké problémy v postavení hry. Je známo, že ve dvou sportech každý fanoušek se považuje za odborníka – ve fotbalu a v krasobruslení. Co se týče fotbalu, patřím mezi ně.

A nepřejete si po ukončení kariéry krasobruslaře zabývat se fotbalem?

Ano. Ale ne fotbalem, ale mini-fotbalem. A tohle moje přání podporují také Saša Abt a Iljuša Klimkin (hraje fotbal výborně), a další naši krasobruslaři. Možná, že za několik let utvoříme družstvo a začneme hrát v důležitých soutěžích. I nyní hrajeme někdy přátelské zápasy. Nedávno jsme hráli s hokejisty s fan-klubem omského „Avangardu“. Byli jsme dobří. Lépe řečeno, vyhráli jsme!…

Pokud to není tajemství, je něco, co by vám Alexej Nikolajevič zakazoval dělat?

Za prvé, zakazuje mi lenošit. Za druhé, hrát fotbal, jezdit na motorce, rychle jezdit v autě – samé takové experimentální věci, abych se prostě nezranil. A ještě se stará o to, abych nikdy nevypadal směšně a hloupě.

A jsou věci, které si sám zakazujete?

Pokud jsi sportovec na vysoké úrovni, zákazů existuje velmi mnoho. Musí se dodržovat dieta. Mohu přibrat jen kilo. Ostatní to ani nepostřehnou, ale já to velmi jasně cítím: hůř se mi skáče. Proto, třeba před soutěžemi,  asi 2 – 4 dny se omezuji v jídle. V době turnajů se vůbec snažím málo jíst. Hlavně ovoce – banány, jablka; sušené ovoce – meruňky, fíky; mléčné výrobky… Stává se, že ráno se probudím – jdu na trénink. Před tréninkem vypiji šálek čaje, někdy sním kousek pečiva nebo obložený chléb. To je vše. Po tréninku běžím rychle domů se vyspat, abych obnovil síly před soutěží. Probudím se a už je čas jít na soutěž. Než se rozjezdím, než zabruslím, až skončí tisková konference – přijíždím do hotelu, vše, večeře už není. Nebo ještě je, ale mně se nechce jít a najíst se na noc…

Co děláte, když se vám vůbec nechce trénovat?

To bylo právě dnes. Po mistrovství Ruska jsem se velmi špatně dostával do formy: najednou přišel útlum. I teď cítím tíhu v nohou, v těle. Takový „nemastný – neslaný“ stav. Po mistrovství jsem tři dny odpočíval, myslel jsem, že se vzchopím. Nic takového… Ale postupně jsme začali pracovat. Včera večer jsem trochu bruslil, dneska ráno. A už to, zdá se, přechází, pomalu se do toho vpravuji. Důležité je si nedělat násilí. Mimochodem, velmi děkuji Alexeji Nikolajeviči za pochopení v tomto. Mišin je nejzkušenější odborník, a přesně ví, kdy dát dobrou zátěž, a kdy vzít v úvahu sportovce. Je velmi důležité, že my dva tvoříme Tým, ve kterém chápeme, ceníme a vážíme si jeden druhého…

Poslední mistrovství Ruska díky špatnému rozhodnutí se konalo téměř hned po novoročních svátcích. Místo aby oslavovali, mnozí krasobruslaři museli dodržovat „režim“. A jak jste vy oslavil Nový rok?

Dříve se mi nedařilo slavit Nový rok v kruhu rodiny. Turnaje v cizině, exhibice. Ale tentokrát to nemohlo vyjít lépe. Podařilo se mi oslavit Nový rok za městem, s přáteli a blízkými. Byl tam Saša Keržakov, rodiče. Mnoho přátel přijelo z Moskvy…Srdečně jsme se radovali. Bavili jsme se, pouštěli ohňostroj. Do lázně jsme si zašli… Jezdil jsem na svém kvadrocyklu, vozil děti. No a režim jsem nenarušil…

Když jste seděl u stolu, shrnul jste výsledky za minulý rok, jak jste ho sám ocenil? Splnilo se vše, co jste zamýšlel?

Splnilo. Větší část. Ale, bohužel, jsem měl problémy se zdravím. To se mi, přirozeně, nelíbilo. Byly chvíle, například, když jsem přišel na stadion asi hodinu a půl před jízdou a rozcvičoval jsem se. Ale nijak jsem se nemohl normálně rozjezdit, protože mě bolelo tělo, kolena. Všechno jsem musel těžce překonávat. Alexej Nikolajevič mi před každým tréninkem masíroval kolena a vtíral masti. Ale celkově byl ten rok dobrý. Jsem rád, že jsem vyhrál mistrovství světa. Ano, byl neúspěch na mistrovství Evropy. To je, samozřejmě, moje osobní chyba – prostě jsem velmi brzy zeslábl. Myslel jsem, že už mám v kapse čtvrté evropské „zlato“. No a… Ale chybami se člověk učí.

Podařilo se vám minulé léto dostatečně odpočinout po všech těch zdravotních potížích?

Ne zcela. Chystali jsme se s známým hokejistou Alexandrem Judinem a dalšími přáteli hodně cestovat. Plány byly velké: nejprve do Turecka, potom do Soči. Odtud do Volgogradu, na ryby, na lov…No a já jsem zalehl. A Judin musel jet sám beze mne. Říká, že bylo dobře, jel do Volgogradu, i do Turecka…Ale pak, když jsem se uzdravil, jeli jsme s přáteli do Soči. Nakonec bylo dobře.

Co říkáte na konkurzy krásy? Nezvou vás, abyste seděl v porotě? Vždyť se předpokládá, že sportovci se vyznají v ženské kráse.

Pozvání je opravdu hodně. Ale většinu odmítám. Protože jsem teď zcela pohlcen svou prací. Proto jsem zavrhl všechny kluby, restaurace. Tenis, který mám velmi rád, teď také zanedbávám. Už půl roku nehraji, bojím se opět zranění, chci si udržet zdraví pro svou hlavní věc – krasobruslení. Ale přiznám se, že mě někdy tréninky, zátěž otravují. Rád bych si udělal pauzu. Tehdy jen prostě sedím a odpočívám. Nebo trávím čas s rodiči. Na konkurzu krásy je pro mne těžké vybrat jednu krasavici ze všech a postavit ji na první místo. Příroda se rozumně postarala o to, aby vkus mužů byl různý. Jak říká můj trenér: „Kdyby se mužům líbil jedem typ žen, lidstvo by, nakonec, vymřelo. A v životě se na každé zboží najde kupec.“ Podle mého, krásu je třeba vidět v nejrůznějších typech žen. 

Redakce časopisu „Krása Zdraví Fitness“ blahopřeje Jevgeniji Pljuščenkovi ke 4. vítězství na mistrovství Evropy v Turíně!
 Pljuščenko si vzal lázeňskou princeznu?
Z oficiálních stránek EP v RJ přeložila Růžena

Marii stačil rok, aby ovlivnila Žeňu k rozhodujícímu kroku. O to víc v sobotu, 18.června ve sňatkovém paláci №1 na Anglickém nábřeží novomanželé zaregistrovali svůj sňatek. Svatba hvězdy krasobruslení a okouzlující dcery autoritativního petrohradského podnikatele Georgie Jermaka (údajně podniká v lázeňství) se přísně střežila. Tchán Jevgenije pro to vyčlenil šest osobních strážců. Sledovali novomanžele všude: dávali pozor, aby pár jiní nefotografovali, aby je neobtěžovali zvědavci a fanoušci Pljuščenka. Do paláce se člověk mohl dostat pouze na zvláštní pozvání nebo po osobní domluvě s ženichem a nevěstou.

Samotná svatba proběhla zcela tradičně. Novomanželé nocovali každý zvlášť, ráno Žeňa vykoupil nevěstu u přítelkyň. Po registraci pár zajel k soše Petra Velikého, prošli se v Letním parku, položili květiny na Marsovém poli. K svatebnímu banketu mladý pár vybral restauraci pětihvězdičkového hotelu „Astoria“. První manželskou noc manželé Pljuščenkovi strávili také zde – v prezidentském luxusním apartmá s výhledem na Isaakijevský chrám a náměstí Mariinského paláce.

Alexej Smirnitský. („KP“ – Sankt Petrohrad).


SVATBA

Pokud není uvedeno jinak, níže uvedené články přeložila z různých zdrojů Alis

Zdroj: King on Ice

Svatba byla tradiční. Jevgenij a Marie strávili noc před obřadem odděleně, ráno Jevgenij vykoupil nevěstu od jejích přítelkyň.

Ve 14:20 se svatebčané dostavili před Wedding Palace na Anglickém nábřeží. Mezi přítomnými bylo hodně známých osobností: trenér Alexej Mišin a agent Ari Zacaryan, krasobruslaři Roman Kostomarov a Viktor Petrenko, producent krasobruslení Michael Collins, hokejista Alexander Yudin. Akrobat na ledě Alexej Polishuchuk byl Jevgenijův svědek. Také starostka Petrohradu Valentina Matviyenko navštívila obřad aby novomanželům poblahopřála. Během obřadu byli oba velmi vážní. Jevgenij se soustředil, Marie se usmívala jen zřídka.

V 15:09 byli prohlášeni mužem a ženou. Marie převzala Jevgenijovo příjmení. Novomanželé dostali v obřadní síni dar - pár bruslí, které byly zhotoveny z bílých květin a na koncích byly ozdobeny diamanty. Jevgenij získal certifikát za zásluhy městu, který nese nápis "Petrohrad tě miluje a je na tebe hrdý!". Poté si svatebčané udělali výlet Petrohradem, navštívili Vasiliyevský ostrov, památník Petra Velikého, letní zahradu a Mars Field. Následoval banket v hotelu "Astoria". V neděli oslavy pokračovaly na parníku. Novomanželé podnikli výlet po řekách a kanálech v Petrohradě. Za několik dní Jevgenij pojede do Japonska aby se zúčastnil show "Dreams on Ice", a poté se svou ženou na krátké líbánky.
 


Žeňovo štěstí
Pljuščenko jsou teď dva
Původní článek ze stránek http://www.mk.ru/numbers/1686/article56091.htm přeložila Růžena

Plačte, ctitelky! Hvězda světového krasobruslení je ztracena pro milióny ženských srdcí. Jeden z nejžádanějších ruských ženichů – Jevgenij Pljuščenko – se rozloučil se svobodným životem. V sobotu v nejluxusnějším sňatkovém paláci Sankt Petrohradu trojnásobný mistr světa navlékl snubní prsten 20tileté Marii Jermak.

Sobotní den na Anglickém nábřeží u matričního úřadu č.1 – to jsou vždy spěchající elegantní muži a ženy, spousta květin, limuzíny a mince, rozsypané na cestě. Tato oddací síň je považována za nejluxusnější nejen ve městě, ale i v zemi. Zde se rozloučili se svobodou stovky ruských hvězd. A všichni mistři Evropy a světa se žení a vdávají zde. Potvrzují to dvě auta s ochrankou, která přijela k budově 45 minut před začátkem svatby.

- Děláme to tak, - vysvětloval velitel ochranky. – Teď půjdeme do obřadní síně, všechno tam zkontrolujeme. Až přijede ženich a nevěsta, v pevném kruhu je obstoupíme. Asi zde budou „odstrčení“ fanoušci – jeho ctitelky. Budou se tlačit – nikoho nechceme udeřit, musíme být zdvořilí.

Ale, i když je to divné, žádné fanynky se před obřadní síní neobjevily. Možná to bylo proto, že datum a místo svatby krasobruslaře se pečlivě tajilo. Ve 14.20 k budově na nábřeží přijela černá limuzína s tónovanými skly. Elegantní Pljuščenko, v proužkovaném tmavohnědém obleku, s bílým motýlkem, beze spěchu pomohl nevěstě vystoupit z auta. Marie, jak se sluší na nevěstu, byla krásná: v bílých šatech s vlečkou a s dlouhým krajkovým závojem, v rukou držela něžnou kytici růží.

Vyvolenou Jevgenije Pljuščenka se stala studentka třetího ročníku sociologické fakulty Sankt-Petrohradské univerzity. Budoucí manžele před rokem „seznámila“ silnice. Když jel po Pitěru v červeném „Mazerati“, Jevgenij uviděl v otevřeném kabrioletu sympatickou tmavovlasou dívku. Dlouho nepřemýšlel a snažil se dohnat krásnou neznámou. Dohnal, seznámil se a získal. Říká se, že nejprve Marie v Jevgenijovi nepoznala olympijského mistra. To, že její milovaný je šampión, řekly Marii její přítelkyně.

Jevgenije Pljuščenka, který čekal na Marii po přednáškách, často viděli u univerzity. Spolužáci kladně hodnotí Marii, známost se slavným krasobruslařem ji nezměnila, nenaparovala se. V poslední době Marie a Jevgenij žili spolu. Před 2 měsíci Pljuščenko požádal Marii o ruku.

Taťjano Vasiljevno, co vy na to? – ptáme se maminky Jevgenije Pljuščenka.
Ach, - vzdychá. – Mám přímo husí kůži, dělám si starosti jako každá milující matka.

Jevgenij se s vámi poradil, než požádal Marii o ruku?
Samozřejmě. Zeptala jsem se ho: „Nechceš ještě počkat?“ – ale on se už rozhodl. Potom jsem se seznámila s Mášou a zamilovala jsem si ji. Když jsem pochopila, jaký je člověk, synovi jsem požehnala.

Taťjano Vasiljevno, není vám líto, že dáváte syna jiné ženě?
Máša je hodné děvče, je vhodnou partnerkou. Dávám Žeňu do spolehlivých rukou.

Co jste popřála dnes ráno svému synovi?
Popřála jsem všechno jak se patří: lásku, štěstí, trpělivost.

V obřadní síni budoucí manželku Žeňa nepouštěl ani na krok, pečlivě ji přidržoval za levý loket. Obzvlášť netrpělivě čekali na trenéra Jevgenije – Alexeje Myšina, který přijel s vkusnou kyticí květin.

Co jste říkal, když vám Žeňa sdělil, že se bude ženit? – zeptali jsme se Alexeje Myšina.
„Blahopřeji ti, drahý příteli!“ Přání oženit se, to přece není kousnutí komára, ale vážná věc.

Ženitba Ženi nebude mít vliv na jeho kariéru?
Myslím si, že ne.

Mezi hosty byli také krasobruslaři Roman Kostomarov, Viktor Petrenko, Alexandr Abt, hokejista Alexandr Judin. Z Ameriky blahopřát Pljuščenkovi přiletěl jeho západní agent Ari Zakarjan a producent show „Champion on Ice“ Mike Collins.

Během svatebního obřadu všichni byli neobvykle vážní. Jevgenij byl soustředěný jako při sportu, Marie se jen někdy usmívala. Vzala si známé příjmení muže. Kromě oddacího listu Jevgenij obdržel čestné uznání města Sankt Petrohradu se slovy: „Petrohrad vás miluje a je na vás hrdý!“

Květin bylo tolik, že když je položili na stůl ceremoniáře, byla jich velká hromada. Potom na ně zapomněli.
A co květiny? Vezměte ty květiny! – zvolala pracovnice obřadní síně a bezmocně rozpřáhla ruce.

Po svatebním obřadu se hosté projeli po městě a večer v hotelu „Astoria“ je čekal banketní sál pro dvě stě osob.
„MK“ srdečně blahopřeje Jevgeniji Pljuščenkovi a jeho mladé manželce.

Moskevský Komsomolec

20.06.2005                                                                   Anna Gračeva, Sankt Petrohrad


Minulou sobotu řekl známý krasobruslař z Petrohradu, Jevgenij Pljuščenko, sbohem svému svobodnému životu. Oženil se se studentkou státní univerzity Marií Ermakovou.

Štěstí nenaleznete v penězích!

Černá limuzína "Lincoln" zastavila 20 metrů před obřadní síní a pár se ubíral ke vchodu, který byl obklopen ochrankou. Ta měla za úkol držet fotografy od hostů. Guvernérka Petrohradu, Valentina Matvienko, se dostavila aby osobně páru poblahopřála. Zajímavý detail - je běžné, když novomanželé vycházejí ze síně, hosté na ně házejí rýži a drobné mince, a tím jim symbolicky přejí bohatství a úspěchy. Ale když Žeňa a Marie, nyní již žena a muž, vyšli a sedli si do limuzíny, nikdo na ně rýži ani drobáky neházel. Přirozeně, protože novomanželé jsou již nyní bohatí a úspěšní, a vědí, že peníze nejsou všechno, "štěstí v penězích nenajdete".

Jevgenijova maminka má ze snachy radost

Jevgenij Pljuščenko již mnohokrát řekl, že v Petrohradě není často dobré počasí. Na tento šťastný den počasí pro Jevgenije vyšlo a bylo nádherně. Organizátoři svatby naplánovali po obřadu procházku do hotelu "Astoria", kde se konala oslava. Hosté to uvítali a novomanželé navštívili Vasilyevský ostrov a letní zahradu.

Jevgenijova maminka, Taťána Vasilyevna, prohlásila: "Naprosto na Mášu spoléhám. Ona a Žeňa, měli spolu skvělou dovolenou a odpočinek, který je nyní pro mého syna velice důležitý.

Svědkem ženicha byl akrobat Alexej Polishuk. Kromě něho Jevgenij pozval jeho nejbližší přátele - olympijského vítěze Viktora Peterenka s ženou, Romana Kostomarova, gruzínského krasobruslaře Vachtanga Murvanidzeho, hokejistu Alexandra Yudina. Na svatbu dorazili rovněž jeho přátelé z Volgogradu a samozřejmě jeho trenér Alexej Mishin.

Pljuščenko nyní nebude rozptylován děvčaty

"Domnívám se, že nyní po svatbě bude Jevgenij více jistější jak v životě tak na ledě", řekl Alexej Nikolajevič, "Nyní nebude rozptylován děvčaty a vztahy. Je známo, že je Jevgenij věřící a jeho žena je jeho osud."

Na otázku jak manželství ovlivní jeho krasobruslařskou kariéru, trenér odpověděl: "Doufám, že Máša bude mou asistentkou při tréninku Jevgenije. A mohu vám dát skvělý příklad - manželku Yuriye Ovchinnika. Hodněkrát mi pomohla s trenérskými rozhodnutími. Stane se, že ve vážných situacích jen manželka může pozitivně sportovce ovlivnit."

V restauraci hotelu "Astoria" byly připraveny stoly pro 160 lidí. Během svatby byla atmosféra pohodová a rodinná. Mezi hosty bylo hodně dětí. Igor Kornelyuk bavil hosty všemi svými písněmi. A večer se všichni dívali na ohňostroj z hotelových oken.
 
 


Níže uvedené články byly přeloženy z různých zdrojů Růženou. Mnohokrát děkuji

 

Novyje izvestija z 20.5.2005
Alexej Myšin: „Pljuščenko se uzdravil a bude se ženit“
Alexej Denisov

Trojnásobný mistr světa, krasobruslař Jevgenij Pljuščenko, který byl nedávno operován, začal trénovat. Začátkem týdne oznámil, že se chystá na vlastní svatbu. Ostatně, místo a čas svatebního obřadu se zatím drží v tajnosti, protože se Jevgenij obává velkého návalu exaltovaných fanynek. Je známo pouze datum: 16. června. Povídá se, že svědkem ženicha bude jeho starý přítel, fotbalista „Zenitu“ a národního družstva Ruska, Alexandr Keržakov. Na to, jaké jsou nejbližší sportovní a osobní plány Pluščenka, se Novyje izvěstija zeptaly jeho trenéra Alexeje Myšina.

Alexeji Nikolajeviči, jaký je zdravotní stav Ženi, jak se připravuje?

Celkový zdravotní stav je dobrý, vše jde podle plánu, už trénujeme naplno. Jsme velmi spokojeni s prací doktorky Ulriky Mushavek, která operovala Žeňu. Určitě víte, že tohoto chirurga nám doporučil lékař fotbalového „Zenitu“ Michail Grišin. Doktorka Mushavek je velmi zkušený oborník, za rok udělá řádově několik tisíc operací třísel, mezi jejími pacienty byli fotbalisté z Francie, Německa , Česka…

Jaký sportovní program čeká Žeňu v nejbližších měsících?

Harmonogram tréninků na tzn. Předsezónní období je už hotov. Mohu říci, že v nejbližší době se budeme  s Žeňou zabývat sestavením olympijských programů. 2. – 3. června vystoupí v show v petrohradském Ledovém paláci, potom na kratší dobu odjede do Japonska na exhibice. No a potom – odpočinek a ještě jednou odpočinek. Vážná práce začne později, v červenci, na kluzišti „Jubilejního“. No a v srpnu tradičně pojedeme na sraz do Španělska. Jména tvůrců programů zatím nejsem schonen vyjmenovat. Mohu jen říci, že to jsou opravdoví mistři svého oboru.

Mimochodem, k ledovému show v Petrohradu. Připravujete nějaké překvapení pro diváky?

Zajisté. Připravili jsme nové exhibiční číslo, které se může konvenčně jmenovat „Uzdravení nemocného“. Myslím si, že publikum ocení jeho hodnotu. Prozradím malé tajemství: diváci uvidí Žeňu v novém choreografickém image.

Nemohu se nezeptat na nadcházející svatbu Ženi…

Vše, co mohu k tomu říci – sňatky se uskutečňují na nebesích, a na podrobnosti se ptejte ženicha a nevěsty…


 

Pljuščenko se bude ženit; 16.5.2005

Trojnásobný mistr světa v krasobruslení, Jevgenij Pljuščenko už začal trénovat. Před měsícem měl pitěrský krasobruslař v Německu operovanou tříselnou kýlu, kterou objevili místní lékaři.

Hlavní trenér krasobruslaře, Alexej Myšin se vystříhal jakýchkoli prognóz ohledně doby uzdravení Jevgenije.

Ale už několik dní Jevgenij bruslí v „Jubilejnom“, projednává s trenérem budoucí programy.

„Potom se hodláme zúčastnit v exhibicích v Japonsku, trochu si odpočinout a pokračovat v tréninku“, - přiznal se Myšin na stránkách „Sport-Expressu“.

Ostatně, zatím Myšin neurčil ani místo přípravy, ani její plán. Nejprve se chce Alexej Myšin přesvědčit v tom, že jeho chráněnec je zcela schopen nejen trénovat, ale i vystupovat.

Mimochodem, asi za měsíc v osobním životě Jevgenije se uskuteční změny. Jak sdělil Myšin, 18.června se Pluščenko žení.

Vyvolenou krasobruslaře se stane dívka jménem Maša, se kterou se Žeňa seznámil, jako s předcházející láskou, na ulici.

„Tehdy jsem se projížděl v krásném autě, „Mazerati“. V autosalonu byl můj přítel. Najednou vidím: proti nám jede kabriolet a v něm dvě dívky. Bez dlouhého rozmýšlení jsem otočil a jel za tím kabrioletem. Dohnal jsem ho. Tak jsme se seznámili.“

Marie studuje na univerzitě, chce být sociologem. Má ráda sport – zejména fotbal a krasobruslení. A vše s Žeňou hodně prožívá. Mimochodem, říká se, že na jednom turnaji byla tak rozrušená kvůli svému milému, že jí začala téct krev z nosu. A nedávno, na radu své přítelkyně, Pljuščenko vyměnil svůj stříbrný „Mercedes“, se kterým jezdil poslední tři roky, za BMV 530.


 

17. května 2005

Sbohem děvčata, Pljuščenko se žení

Významný ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko nabídl ruku a srdce pitěrské studentce Máše, se kterou se seznámil na ulici, píše „Komsomolská pravda“.

Koncem února Pljuščenko a jeho přítelkyně byly za svědky na svatbě útočníka „Zenitu“ Alexandra Keržakova. A teď sami jdou pod čepec – trenér krasobruslaře oznámil, že jeho žák se chystá uzavřít zákonný sňatek 16.června. Avšak nevěsta nám odpověděla vyhýbavě.

„Jevgenij mi udělal nabídku, ale kdy se konkrétně vezmeme, ještě není známo. Ale pravděpodobně se to uskuteční v polovině června. Ale protože Žeňa má nabitý harmonogram tréninků, nebude lehké najít čas na cestování.“ – řekla Máša v interwiu „Komsomolce“.

Budoucí žena Pluščenka studuje na petrohradské státní univerzitě, fakulta sociologie. Jak vyprávějí přátelé krasobruslaře, seznámili se Žeňa a Máša náhodou – Pluščenko jel po ulici v červeném „Mazerati“, Máša jela po stejné ulici naproti v kabrioletu. Pljuščenko otočil a dohnal Mášu, a svatba je už na spadnutí.

 


Bývalá přítelkyně Pljuščenka Uljana Petrovová: Rozchodu s Pljuščenkem napomohla jeho matka
Pokud není uvedeno jinak, níže uvedené články přeložila z různých zdrojů Růžena

Uljana Petrovová se má dobře i bez Ženi. Její otec podniká na Sachalinu v obchodu s rybami.
Bývalá přítelkyně Ženi nelituje tří let prožitých s významným krasobruslařem.

Přesvědčit Uljanu  k interview nebylo tak jednoduché: bývalá přítelkyně Jevgenije Pljuščenka měla zkouškové období na Akademii služeb a ekonomiky, kde studuje obor – styk s veřejností. A nechtěla zveřejňovat své zážitky proto, že Žeňa je její první láska a má svatbu s jinou.
Celé tři roky žili spolu, ale loni v létě mistr světa v krasobruslení prohlásil, že jejich vztah je ukončen.
 

První láska

Jak jsi Žeňovi říkala v soukromí?
Nejprve prostě Žeňka, ale později různé něžné přezdívky.

Určitě bylo příjemné se seznámit s celebritou?
Bylo mi 17 a vůbec jsem neměla tušení, kdo je to Pljuščenko. Když jsem ho poprvé s kamarádkami uviděla, pomyslely jsme si: „To je ale pěkný blonďáček…“ Bylo to na rohu Něvského a Fontanky. Přijel svým stříbrným autem. Žeňa mě tenkrát svezl a dal mi svoje číslo. Za tři dny jsem mu zavolala. Byl moc rád! A pozval mě na rande. Ale pak mi holky řekly, že to je Pljuščenko, ten krasobruslař! Připadalo mi to směšné, krasobruslení, co je to za sport. Ale když jsem potom viděla bruslit Žeňu, pochopila jsem, že to je opravdu mužský sport.

Tobě bylo 17, to znamená, Žeňovi 18?
Jeho věk jsem zjistila až za měsíc, kdy už jsme spolu chodili. Byla jsem překvapená, myslela jsem si, že je Žeňovi 25. Nikdy bych s ním nešla na rande, kdybych věděla, že má 18.

Čím na tebe zapůsobil, když jsi nevěděla, že je hvězda?
Je to člověk přímý, upřímný. Aspoň když jsme spolu chodili. Právě svojí upřímností na mě zapůsobil: člověk mu mohl důvěřovat. Líbila se mi jeho snaha, aby všem bylo dobře: mamince, mně, nám. Docela mne překvapilo, když jsem časem zjistila, jak velký smysl má pro rodinu. Pro něho je nejdůležitější dům, rodina. U muže to jsou vynikající vlastnosti.

Často jste se hádali?
Dva roky jsme se nehádali vůbec. Ne, trochu na začátku, ale to jsem ještě nebyla zamilovaná.

Dlouho vám to trvalo, než jste se zamilovala?
Určitě půl roku. To už mi Žeňa na třetím rande řekl, že mě miluje. Ano, asi za půl roku, byli jsme tehdy v Německu.

Takže Pljuščenko byl tvůj první muž?
Byl moje první láska.

A ty jsi taky byla jeho první láska?
Myslím, že ano. Přede mnou víc jak měsíc nebo dva s nikým nechodil.
 

Narušitelé režimu

Pamatuješ si, jak jsi poprvé přišla na trénink Ženi?
Ano, tehdy jsem poprvé viděla Žeňu v tréninkových kalhotách. Bylo mi tak trapně! Muž – a v trikotu. A Mišin, trenér Ženi, přes celý sál zakřičel: „Kdo je to tam?“. V té době jsem o Mišinovi nic nevěděla. Stála jsem jak zařezaná. Žeňa mu říká: „To je Uljana“. Mišin přišel ke mně a podíval se na mě…přísně.

Určitě jsi narušovala Žeňovi tréninky?
V prvním roce jsem nechápala, jak moc je pro něj důležité krasobruslení. Možná, kdybych to pochopila dříve, mnohé večírky by nebyly. Žeňa je větroplach, a já vůbec nemám ponětí, co je to opravdový sport. A my jsme pařili, chodili jsme do klubů, na bowling, vysedávali jsme u Antona Sicharulidze. Až později jsme začali dodržovat režim.

Žeňa se tak rád baví?
Dříve ano, ale teď se uklidnil. Myslím si, že i kvůli tomu začaly rozpory v našem vztahu. Já jsem se zamilovala do Žeňky! Právě do Žeňky, a ne do Jevgejije.

Jste si podobní?
Vždy se nám líbila stejná hudba. Nebyla písnička, která by se nelíbila oběma. Písničky od Kirkorova jsme zpívali spolu. A duet Orbakajteho a Russo jsme zpívali podle rolí, pustili jsme si ji v autě a zpívali. Ale zejména jsme měli rádi písničku „Město, které není“ od Korneljuka. (Tato píseň zazněla při svatebním obřadu Jevgenije Pljuščenka a Marie Jermakové. – Pozn.red.)
 

Málem jsme se vzali!

Scházeli jste se nebo jste žili společně?
Od samého začátku jsme chtěli žít spolu. Žeňa dokonce koupil byt. Bylo nám tam dobře. Samozřejmě, pořád mě opravovali, vždyť jsem žila s mužem poprvé. Jeho matka mi pokaždé vysvětlovala, co a jak. Stále nás chodila kontrolovat. Volala, například, když bylo nutné nahřívat Žeňovi kolena, říkala, jak pohanku rozehřát, kam přiložit. Tak jsem to taky dělala – s telefonem v ruce.

Jak dlouho jste žili odděleně?
Měsíc. A potom mi maminka Ženi řekla: nemůže běhat mezi domovy – maminka, já, Mišin, závody, tréninky. No, myslela jsem, že má pravdu. Museli jsme bydlet u rodičů Ženi – nejprve v bytě, ale pak jsme se přestěhovali za město. A pak jsme se rozešli.

Čí to bylo rozhodnutí?
Ani moje, ani Ženi. Řekněme, že nám k tomu pomohli.

Jeho rodiče?
Ano. Hlavně maminka.

Přemýšleli jste s Žeňou o svatbě?
Žeňu jsem nepokládala za budoucího manžela. Nikdy jsme o ženění nemluvili. Měla jsem zato, že muž musí být starší než já, a Žeňa to věděl. On také říkal, že se ještě nechce několik let ženit. Ale jednou jsme se málem vzali. Žeňa měl takový vztah se mnou, že nemohl být beze mne. A mě do Ameriky s ním nechtěli pustit. Žeňa na konzulátě asi dvě hodiny ukazoval pozvání, prohlášení, že v USA nezůstanu, ale řekli nám: ne, pustíme jenom manželku. Žeňa zpanikařil, sedl za volant, něco si mumlal – ukázalo se, že jel k obřadní síni. Přijíždíme, a když jsem si představila obličej jeho matky, obličej Mišina! Vysvětluji mu: Žeňo, tak to nejde. Představ si svou maminku, až otevře pas – bude mít z toho infarkt! Vymluvila jsem mu to.
 

Konkurentky z jedné školy

Lituješ, že jsi se rozešla s Pljuščenkem?
Ale ne. Všechno je k něčemu dobré.

Říká se, že jste se rozešli, protože jsi kladla Žeňovi nějaké podmínky?
Nic takového! Chtěli jsme jet spolu do Bulharska, už jsem měla dokonce vízum. Ale Žeňa jel sám, abychom nikoho neznervózňovali. A v Sofii řekl tisku o našem rozchodu. A v jedněch novinách napsali, že, protože Žeňa tráví se mnou málo času, dala jsem mu ultimátum, buď pojedeš se mnou na Bahamy, nebo se rozejdem a ty si jeď do svého Bulharska. Nevím, kdo si to vymyslel. Ale Žeňa mi sám zavolal a řekl, ať nečtu noviny.

Prožívala jsi, když Žeňa prohlásil, že se ožení s Mášou Jermakovou?
No…ano. Ale neumírala jsem v depresi, nic takového. Znepokojovala jsem se. Dělala jsem si starosti, jak si Žeňa vybral. Upřímně řečeno, když začal s Mášou chodit, pomyslela jsem si, no ať srovná mne s ní. A když jsem se dověděla, že se budou brát,  hlavně, aby byl Žeňa šťastný. Mezi námi už všechno skončilo před půl rokem, v říjnu. Sama jsem mu tehdy zavolala a řekla, že vím o něm a Máše.

Odkud ses to dověděla?
Řekla mi to naše společná přítelkyně.

Tak ty se znáš s Mášou?
Chodily jsme do stejné školy (soukromá škola „Extern“ na ulici Někrasova – pozn.red.). Máša je o půl roku mladší než já, chodila do stejné třídy s mojí sestrou. Ale učily jsme se všechny u jednoho stolu.

Tak to jsi ty seznámila Mášu s Žeňou?
Ne, já jsem je neseznámila. Ale Máša ještě ve škole věděla, že chodím s Pljuščenkem.

Když byl Žeňa ještě tvým chlapcem, viděl Mášu?
Viděl, samozřejmě. Jednou jsme spolu byli v autosalónu, prohlíželi si auta. A byla tam Máša se svým tátou. Dlouho jsme s ní mluvili. Ještě jsem si všimla, že Máša nějak dospěla po škole – byla míň emotivní.

A co ta romantická historka o náhodném seznámení na cestě, popisovaná ve všech novinách? Žeňa v červeném „mazeratti“, Máša  - v černém „audi“-cabrioletu?
Nevím. Ale Žeňa nikdy neměl červené „mazeratti“, měl jenom žluté.

Představila sis někdy, že Máša bude tvojí konkurentkou?
Nikdy mne to nenapadlo. Jsme úplně jiné, a konkurence vzniká, když jsou si lidé v něčem podobní. Slyšela jsem, že se Máša zalíbila mámě Ženi. Naše vztahy nebyly příliš dobré, ale Mášu maminka přijala. Možná, že pro Žeňu je to hlavní.

 

Ráda mu poblahopřeji

Jsi krásná dívka, určitě máš hodně nápadníků?
Ne. Před Žeňou jich bylo hodně, běhala jsem na schůzky, byla jsem větroplach. Ale teď ne. A telefonní číslo nikomu zbytečně nedávám. Dokonce ani nové známé nemám.

Jak si představuješ svého budoucího muže? Měl by být něco jako Pljuščenko? A co by neměl mít?
Žeňa má jen jednu vlastnost, kterou považuji za nedostatek: je velmi závislý na matce. Chápu, že ho podporovala, díky ní dosáhl všeho. Ale já chci, aby můj muž byl nezávislý. Ne, musí milovat mámu, to jistě. Ale aby byl přitom samostatný. A aby byl, jako Žeňa, dobrý a pečlivý.

Cožpak se tví rodiče nemíchají do tvého života? Neradí, na nic se neptají?
Táta celkově víc mlčí. Ale vím, že se o mne strachuje. Když se dověděl, že chodím s krasobruslařem, žertoval velmi dlouho. Mohl říct: Uljo, Jagudin je lepší!

A teď někde pracuješ?
Ne, zatím jen studuji, dálkově.

Promiň, ale z jakých prostředků žiješ?
Zatím mne podporuje táta. Je podnikatel, žije na Sachalinu.

V čem podniká?
V čem se tam může podnikat? Lodě, ryby.

Voláte si teď s Žeňou?
Ano, nedávno mi zavolal, ptal se, jak se mám.

Blahopřála jsi mu ke svatbě?
Nepodařilo se, spojení se přerušilo, byl v Turecku.

Ale ještě popřeješ?
Proč by ne. A popřeji, ať je všechno tak, jak chce.

Zaslouží si to Žeňa?
Samozřejmě. Je to velmi dobrý člověk.
 

Alexandr Gorelik
gorelik@kppublish.ru

 

     

Nahoru