NOVINKY - ARCHIV - DIÁŘ - ŽIVOTOPIS - INTERVIEW - FOTOGALERIE - OCENĚNÍ - FANKLUB - DISKUSE - CHAT - ANKETY - KONTAKT - ODKAZY

  
     

Snídaně s Novou, 26.10.2004
 Screenshoty © Alis
(Nepoužívejte tyto screenshoty na jiných webových stránkách bez mého vědomí. Děkuji!)

Tento víkend (pozn. Alis: 23.10.04) byl v Praze trojnásobný mistr světa a stříbrný olympijský vítěz Evgeni Plushenko. Nám se s idolem dívčích srdcí a především v poslední době s neporazitelným krasobruslařem světa podařilo pro diváky Snídaně s Novou natočit exkluzivní rozhovor.

  

  

  

  


 

"Praha je překrásné město. Rád se sem vracím a to hlavně kvůli tomu, že právě v Praze jsem vyhrál svůj první titul ME."

  

Teprve jednadvacetiletý Evgeni vyhrál v poslední době co se dalo. Ale jedna zlatá medaile mu ještě chybí.

Ano, je to pravda. Vyhrál jsem teď v polední době skoro vše. Poslední tři MS, na olympiádě jsem byl druhý. A právě teď všechny síly soustředím na olympiádu. Zlatá olympijská mi ve sbírce chybí. A tak budu dělat všechno proto abych ji získal.

Bruslit začal již ve čtyřech letech. Potkal na ulici známou a od té dostal brusle. Hned druhý den začal trénovat.

Například u nás v Rusku hodně lidí žije hokejem nebo fotbalem. Ale můžu říct, že i krasobruslení má u nás poměrně velikou základnu. Dokonce tak velkou, že abychom se všichni na trénincích v hale vystřídali, musíme začít už brzy ráno a končíme až pozdě večer.

Plushenko dorazil do Prahy kvůli připravované akci, která se koná v listopadu a má název Art on Ice. Jeho úkolem víkendové návštěvy v Praze bylo naučit Leoše Mareše bruslit.

  

  

Leoše Mareše jsem potkal dnes poprvé. Je to obrovský srandista. On má celou naší show se kterou do Prahy přijedeme pátého listopadu, moderovat. Já jsem se ho dnes snažil naučit několik krasobruslařských prvků, ostatně podívejte se sami jak to dopadlo.

  

  

  

Ale vraťme se k neporazitelnému Evgeniovi. Zajímalo nás co si koupil za první výhru a jestli i dnes dokáže s rozumem utrácet peníze, které vydělává.

Ve třinácti letech jsem vyhrál juniorský šampionát. Dostal jsem 1500 USD. Koupil jsem za ně televizi, videokameru, ale hlavně dva kostýmy a svetr mojí mamince. Dnes vydělávám poměrně dost. Jsem mladý a úspěšný člověk. Uživím celou svou rodinu i přátele. Mám rád auta, v garáži stojí hned čtyři, ale dávám peníze i na dobré věci jako jsou opravy ruských chrámů. Kariéru nechce zatím ukončit, ale až to udělá bude trénovat mladé krasobruslařské talenty. Chce kvůli tomu zakoupit zimní stadion kde se on učil bruslit.

  

Stadion, kde jsem začínal bruslit koupila firma a udělala z něj sklad ovoce-zeleniny a já se s tím dodnes nemohu smířit. Chci oslovit Vladimíra Putina, je to velký fanda sportu doufám, že mi pomůže získat halu zpět na sportovní účely. Nechci aby se děti poflakovaly po ulicích, ale aby začaly třeba se sportem v mé škole.

  

  

Na závěr nás zajímá jestli si mistr svého oboru myslí, že se v budoucnosti jako dnes čtyřnásobné otočky budou skákat třeba i pětinásobné.

Dříve lidé přemýšleli o tom jak skočit dvojitý, pak přišel i trojitý skok. Dnes už krasobruslaři na celém světě skoro běžně skáčí čtyřnásobné otočky. Vývoj jde rychle dopředu. Vyrábějí se brusle a boty z odlehčených materiálů. Myslím si, že brzy přijde doba kdy uvidíme krasobruslaře skákat i pětinásobné otočky.

  

  

  

  

 

     

Nahoru