NOVINKY - ARCHIV - DIÁŘ - ŽIVOTOPIS - INTERVIEW - FOTOGALERIE - OCENĚNÍ - FANKLUB - DISKUSE - CHAT - ANKETY - KONTAKT - ODKAZY

  
     

Jednodenní návštěva Prahy, 23.10.2004
 Screenshoty © Alis
(Nepoužívejte tyto screenshoty na jiných webových stránkách bez mého vědomí. Děkuji!)

ČT 1 - Branky, body, vteřiny (23.10.04 v 19:40)

Na ruzyňském letišti se dnes brzy ráno, na jednodenní návštěvu Prahy, objevil trojnásobný mistr světa v krasobruslení EP. Vrcholem v nadcházející sezóně pro něj bude MS, které se poprvé uskuteční v Rusku.

"Je vždy hrozně těžké bruslit před domácím publikem. Mám tam hodně přátel a lidí co mě znají a fandí mi, takže chci předvést to nejlepší co umím. Připravuji novou kombinaci a nové čtverné skoky. Konkrétně salchov a ritberger. Představím také volný program jménem Godfather. Tento rok je to pro mě něco úplně nového."

  

  

  

  

NOVA - Sportovní noviny (23.10.04 v 19:45)

Do Prahy dnes přiletěl jeden z největších velikánů krasobruslařského světa. Spousta lidí o něm tvrdí, že bruslí jako by byl z jiné planety. No, a o kom že je řeč? Na to se teď podívejte.

EP stál poprvé na bruslích ve věku, kdy o krasobruslení nemá většina lidí ani potuchy.

"Začal jsem ve čtyřech a teď už bruslím sedmnáct let."

Kromě jiného získal třikrát zlato na světovém šampionátu i na MS. Za tím vším, ale stojí šest, sedm hodin tréninku denně. Obrovská dřina na ledě i v tělocvičně.

"Je to pro mě zábava i práce. Je to můj život."

Za necelých čtrnáct dní představí své umění fanouškům v Praze.

"Mám to tu rád. Hodně lidí tady mluví rusky. To je pro mě dobré."

I když teď vystupuje ve velké show, určitě to neznamená, že by chtěl končit se závoděním. Za dva roky v Turíně chce totiž vyhrát olympijské zlato.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

     

Nahoru