NOVINKY - ARCHIV - DIÁŘ - ŽIVOTOPIS - INTERVIEW - FOTOGALERIE - OCENĚNÍ - FANKLUB - DISKUSE - CHAT - ANKETY - KONTAKT - ODKAZY

  
     

DVD: Pro mě (jak ho zakoupit zde)
 Screenshoty © Martina/Skipi
(Nepoužívejte tyto screenshoty na jiných webových stránkách bez mého vědomí. Děkuji!)


DVD „Pro mě“
Délka 40 minut, v ruštině, s překladem v angličtině jako přiložený text (na papíře
) 

Začíná rokem 1982, kdy se na Sibiři narodil Jevgenij Pljuščenko (JP). Vážil 2,9 kg, měřil 57 cm, chodit začal v 9 měsících a mluvit již v 1 roce. Jeho otec pracoval jako dělník na stavbě Bajkalsko-amurské magistrály (železniční trať). Kvůli častým zdravotním problémům JP se přestěhovali do Volgogradu, kde se již Žeňa začal věnovat bruslení. Trénoval ho tehdy Michael Alexandrovič Makovjev. Po uzavření tamní krasobruslařské školy se JP odstěhoval s matkou do Petrohradu, kde po matčiných neúspěšných pokusech najít práci a jejím odjezdu osiřel a zůstal pouze pod dohledem trenéra Mišina. Zde se začala jeho krasobruslařská kariéra a přicházely první úspěchy. 

Na DVD dále JP,  jeho matka a trenér Mišin vypráví o Žeňových začátcích, vzpomínají na problémy a úspěchy. S kamerou navštíví zchátralý státní byt v Petrohradu, ve kterém JP delší dobu bydlel a nabízí srovnání s jeho současným moderně zařízeným bytem. DVD obsahuje také záběry z jeho různých vystoupení na ledě, dětské snímky a celý film je protkán živým vyprávěním JP.

DVD se mi moc líbilo, i když bych uvítala, kdyby bylo alespoň o něco delší… V každém případě nabízí nejkomplexnější pohled do života a soukromí JP a ukazuje hvězdu krasobruslařského nebe v první řadě jako člověka s pocity a touhami. Název „Pro mě“ opravdu vystihuje to, co ve Vás zanechá jeho shlédnutí. Bude Vám pak připadat, že jste skutečně strávili několik okamžiků v přítomnosti fenoménu JP.

Přikládám pro názornou ukázku několik screenshotů….
Martina

Pokračování

 

     

Nahoru