ARCHIV 2005

 

Zpět na NOVINKY

 
 

 


Plushy vyhrál Mistrovství Ruska v krasobruslení /29-12-05/

Dle stránek seattlepi.com vyhrál Plushy kategorii mužů před Ilyou Klimkinem a Sergeiem Dobrinem. Podle autorů článku, není ještě jeho forma taková jaká by měla být, a to i když vyhrál.

Video z krátkého programu si můžete stáhnout z King On Ice v rubrice Audio-Video a všechna videa (krátký program i volnou jízdu včetně udělených známek) na Dreamad.cpms.ru.

PS: Už příští měsíc se koná mistrovství Evropy v krasobruslení.
 


Šťastné a veselé /23-12-05/

Uzávěrka pro vaše přáníčka pro Plushyo se prodlužuje na 30.12. Zatím mi přišlo jen jedno přání:o To opravdu nikdo z vás nechce prostřednictvím webu Žeňovi popřát?
 


Žeňa má chřipku /17-12-05/

Jak jsem již uvedla v diskusi, Žeňa má v současné době chřipku. Doufejme, že se co nejdříve uzdraví a nijak to neovlivní jeho přípravu na další závody. Zdroj: http://www.japantimes.co.jp/cgi-bin/makeprfy.pl5?sp20051215a2.htm

Řada známých i méně známých fotek Plushyho je na www.fotomarktplatz.org (do vyhledávače zadejte Evgeni Plushenko). Pro větší náhled se musíte bezplatně zaregistrovat, ale určitě stojí to zato;-)
Caroline, thank you very much!
 


Plushy vyhrál Ruský pohár! /02-12-05/

Konečně mi můj kolejní internet začal fungovat a tak aspoň přináším shrnutí toho, co už víme;-)

Plushy má v této sezóně další zlato a to z Ruského poháru. Poté co vyhrál krátký program se svou novou jízdou na hudbu z "Toscy" a vysokým bodovým hodnocením 87.20 bodů se zasloužil o nový rekord. Den poté ve volném programu "Kmotr" získal 154.60 bodů a celkovým součtem 241.80 bodů vyhrál Ruský pohár.
Zdroj: www.kingonice.com

Fotky jsou např. na Yahoo.com nebo v Plushyho fóru (kdo umíte rusky, našli byste přesný odkaz? díky;-).
 

Rozhovor s Plushym na stránkách www.evgeniplushenko.net:

"Po traumatu z operace, jsem bruslil důstojně," řekl Jevgenij. "Ale celý boj je před námi, sezóna sotva začala."
"Vzhledem ke zraněním a operaci třísel jsem (minulé jaro), myslím, vystupoval decentně. Jsem šťastný, že rozhodčí ocenili moje vystoupení a ohodnotili vysokými známkami. Ale bitva je stále před námi, tohle je pro mě jen začátek sezóny," řekl Jevgenij.

Jevgenij byl na tiskové konferenci tázán na jeho budoucí plány. "Chtěl bych na Mistrovství Evropy, Ruské národní, Olympijské hry a Mistrovství světa. Kolují pomluvy, že končím s kariérou a hodně lidí čeká na můj odchod. Ale, možná, že budu bruslit až do příštích Olympijských her," řekl.

PŘÁNÍČKA, PŘÁNÍČKA, PŘÁNÍČKA PRO PLUSHYHO!!!!!
Stejně jako loni vytvoříme stránku s přáníčky, jejíž adresu pak pošlu na e-mail jeho oficiálních stránek a pokud budeme mít štěstí, budou umístěny na jeho webu;-)

Takže, mrkněte na ta loňská a do 23.12. mi posílejte svá psaná přání (v angličtině nebo ruštině) nebo graficky zpracovaná (rovněž v AJ nebo RJ). Pro ty, co neumějí rusky se pokusím zajistit překlad;-)
 


Screenshoty z ARD Gala /19-11-05/

70 snímků z dnešního vysílání ARD Gala: nový krátký program (dle slov komentátora) a upravený Kmotr.
PS: Na snímcích si můžete všimnout nejen zlatého kříže na krku, ale také "kroužku" na prsteníčku:)

Moje zhodnocení
Nový krátký program měl sice pěknou melodii, ale přišla mi stále "stejná" a na použitou choreografii (skoky, krokové pasáže) to podle mě chtělo něco živějšího. Plushy bruslil moc pěkně a v obou číslech měl jen po jednom zaváhání během krokových pasáží kdy jako by trochu "zakopl". Jízdu Kmotr nezačínal od začátku, ale zbytek byl zřejmě mírně upraven aby byl delší. Komentátor také uvedl, že Plushy se bude teď šetřit kvůli Olympiádě a vystoupí pouze na Grand Prix v Petrohradě.
 


Reportáž z ARD Gala /15-11-05/

Jitka se vypravila do Mannheimu na ARD Gala a pořídila z akce podrobnou reportáž včetně fotek!
Díky moc;-)

V programu TV Magazínu byl upřesněn čas vysílání ARD Gala na 15:00 hodin!


Fans on Ice /14-11-05/

Stejně jako Plushy, tak i já s Martinou, jsme zasvětili neděli bruslení a ve FOI jsou první fotky z nové sezóny;-) Doufám, že i vy brzy přispějete svými fotečkami.
 


Plushy včera bruslil na ARD Gala v Německu /13-11-05/

První fotky z vystoupení si můžete prohlédnout na stránkách GettyImages.com
(Zdroj: ruské fórum ofic. stránek EP)

        
 

Záznam galaprogramu bude odvysílán 19.11. na stanici ARD v bloku "Sport živě" (mj. tam bude i SP sáňkařů, v běhu na lyžích, v rychrobruslení a dvousedadlových bobů, takže se nenechte odradit:) a to od 9.30 do 16:00.

Pro zájemce o turné šampiónů "Champions on Ice" bude počínaje 14.11. na stanici Galaxii Sport uváděn jeho čtyřicetiminutový záznam.
Zdroj: 365.dni
 


Překlad /05-11-05/

Valentin Pisejev: „Konkurence v Turíně bude opravdu velká" Růži, moc děkuji za překlad;-)
 


NAROZENINY /03-11-05/

Plushy dnes slaví své 23. narozeniny! HAPPY BIRTHDAY, ZHENYA!!!
 


PLUSHY MÁ ZLATO /01-11-05/

Plushy se od 26. do 27. října v Moskvě zúčastnil prvního krasobruslařského klání v této sezóně zvaném "Crystal Skate". Předvedl svůj nový krátký program na hudbu "Tenkrát v Mexiku" s těmito prvky: čtvertný toeloop, dvojitý axel a kombinaci trojitého lutzu s dvojitým toeloopem. Jako volný program měl opět "Kmotra", ale není ještě zcela zřejmé zda bude mít na MS nový volný program nebo upraveného "Kmotra".

Jevgenij po volné jízdě řekl: "Ano, dnes jsem jel dobře, pro mě až moc dobře. Protože vše bylo vydařené a já jsem to nečekal. Je to první závod a já jsem neočekávaně udělal vše. Udělal jsem čtverné, dva trojité axely, dva trojité lutzy a zbytek. Takže jsem dnes, podle mého názoru, bruslil velmi slušně."

12. listopadu se Plushy objeví na ARD Gala v německém Mannheimu a od 24. do 27. listopadu bude na závodech Grand Prix - Cup of Russia v Petrohradě.
Zdroj: www.kingonice.com

Videa z tohoto závodu jsou ke stažení na http://dreamad.cpms.ru/fs/index.php?path=2005-2006/ a jistě se tam objeví i další letošní závody a gala-show, takže průběžně sledujte;-)

FANS ON ICE znovu "startují"!!!!! V neděli jsem si byla poprvé v této sezóně zabruslit a po počátečních "bolestech" jsem se docela rozjela. Už se nemůžu dočkat víkendu (pořídím i nějakou tu fotečku)! V Trutnově je navíc bruslení za 25,- na hodinu (ale berou to na 2 hoďky;-) + 5,- za šatnu. Lidí bylo málo a led byl docela slušný. Takže, všichni kdo chcete a můžete, choďte bruslit a posílejte fotky!!!
  


VÍTEJTE NA NOVÉ ADRESE /30-10-05/

Server www.webzdrama.cz prodává doménu aktualne.cz jinému vlastníkovi a proto bylo nutné převést stránky na novou adresu. Zvolila jsem si euweb.cz, takže nová adresa stránek bude http://plushenko.euweb.cz. Změny odkazů ve vyhledávačích a grafice provedu co nejdříve. PS: Jedno velké plus tato změna má a to, že místo 50 MB jsme jako bolestné získali 100 MB zdarma!
 


Vysvětlení CHOI v ČR /19-10-05/

Dobrý den,

Co se týče E.Plushenka, tak pokud by se nám nabídl vystoupit, nikdo by mu nebránil. Má však stále jisté obavy u nás vystupovat a také mu rozumím, že nechce před olympiádou riskovat s exhibičními vystoupeními.

Jsme již v jednání o příštím roce a turné Champions v ČR, takže doufám, že vše vyjde a Ženja v Česku vystoupí již jako olympijský vítěz!

S pozdravem,
Radka Kovaříková

 


  
Pro českou lední revue Champions on Ice odmítli Plushyho! /15-10-05/

Od Pauly z českých stránek Pán ledu přišla následující "šokující" informace:

"Ve středeční MF vyšel článek s názvem "Slucká je tu, Pljuščenka nepotřebujeme" (scan zde) ve kterém se píše, že podle zákulisních informací se Žeňa nabídl, že ve středu 12.10. přiletí a bude vystupovat na show. Vedení ho ale odmítlo s tím, že mají dost vlastních hvězd a že ho tedy NEPOTŘEBUJÍ!!!"

Aktualizováno 19.10.05
Článek z MF, který u fanoušků EP vyvolal "poprask", však není podložen pravdivými informacemi! Na základě e-mailové odpovědi od paní Kovaříkové své vystoupení nenabízel a pokud by se nabídl, nikdo by mu nebránil. Celý text dopisu výše v novince z 19.10.

 

 


Screenshoty /12-10-05/

37 snímků z Galashow Gran Galŕ Lancia Ice 2005.
Přidání odkazu na
http://dreamad.cpms.ru/fs/ (obrovské množství videí). Díky, Týno
 

Upozornění
Od začátku října je na mé kolejní síti mimo provoz SMTP server a proto vám nemohu zasílat oznámení o aktualizaci stránek. Věřím, že se to snad co nejdříve vyřeší. Děkuji za pochopení

 


Plushy bude zřejmě v TV!!! /26-09-05/

Plushy by se měl objevil v ARD Gala, která se 12. listopadu koná v německém Mannheimu! Více zde.

Navíc by se 28.9. na Eurosportu měl objevit záznam italské "Gran Galŕ Lancia Ice"! Ovšem, když jsem tuto informaci prověřovala na 365dni.sms.cz, tak jediné, co by odpovídalo je od 22:30 - 23:00 Casa Italia - magazín o přípravách na olympiádu v Turíně:o Vyloučit se ovšem nedá náhlá změna programu. Kdo zjistíte něco podrobnějšího, napište prosím na můj e-mail nebo přímo do diskuse. Díky;-)
Zdroj: www.kingonice.com

Doplnění, 28.9.: Skutečně to platí, dnes na Eurosportu od 23:15 (23:20) - 00:15 Turínská gala show
                      Jitko, díky moc!


Kalendáře s Plushym až do konce roku 2005!
 


Novinky a překlady /14-09-05/

Plushy bude hostem na show "Gran Galŕ Lancia Ice" v italském Turínu letos 24. září. Více informací na italské stránce AOI.
Mezi dalšími krasobruslaři by se měli objevit např. Irina Slutská a Stephan Lambiel.
Zdroj: www.kingonice.com

Růžena přeložila další texty z Plushyho oficiálních stránek Díky moc!

- jeden článek o svatbě
- 2 novinky
 


Fotky a kalendář /06-09-05/

Na www.kingonice.com jsou odkazy na fotky z krasobruslařské show "Spartakus Cup of hockey", která se konala 22. srpna v Moskvě. Kromě Plushyho se na show objevila např. Irina Slutská nebo pár Petrovová s Tichonovem. Plushy předvedl volnou jízdu Godfather.

Kalendář s Plushym na září zde.

Na závěr jedna opravdu "hustá" stránka, na kterou jsem nedávno narazila. Upozorňuji, že autor z Plushyho udělal bezpáteřního zloducha:(
 


Překlad /25-08-05/

Bývalá přítelkyně Pljuščenka Uljana Petrovová: Rozchodu s Pljuščenkem napomohla jeho matka   Růži, díky moc za překlad!

 


Novinky z 13.8.05 /21-08-05/

Informace pocházejí z Plushyho oficiálních stránek. Růži, díky za překlad!

8. října 2005 Jevgenij vystupuje v Americe
Americká federace zařadila jméno Jevgenije do seznamu účastníků soutěže ISU "2005 Campbell´s Classic".

1. října 2005 Jevgenij vystupuje v Japonsku

Japonská federace zařadila jméno Jevgenije do seznamu účastníků soutěže "Japan International Challenge 2005".

Od 1. do 20. srpna se Jevgenij na soustředění ve Španělsku připravuje na olympijskou sezónu.
 


Nove fotky a novinky /16-08-05/

Jevgeni se v současné době nachází ve Španělsku (přesněji v Jace), kde absolvuje letní tréninky. Ale už 1. října se v Japonsku objeví na závodech "Japonská mezinárodní výzva". Na programu bude pouze jedna volná jízda. Mezi Plushyho soupeři se objeví Takeshi Honda, Jeffrey Buttle a Johnny Weir.
Zdroj: www.kingonice.com - v novinkách je rovněž odkaz na fotky ze Španělska

Jak už jste si asi všimli, nastaly problémy se zasíláním krátkých oznámení o aktualizaci těchto stránek přes www.sms.cz. Snažila jsem se to s administrátory řešit, ale žádná odpověď mi dosud nepřišla. Proto vám od dnešního dne budu zasílat přes můj Outlook krátké e-maily s oznámeními o aktualizaci. Až se závada odstraní (což doufám), budou zasílány zprávy znovu i na Eurotel.

Fotomontáž od Sáry, coby skvělý motiv pro pohlednici! Díky;-)

 


Pokračování aféry AOI, Praha /13-08-05/

Pokud se vám zdálo, že se okolo pražské Art on Ice nic moc neděje, tak na ruských stránkách se objevil článek s nejnovějšími informacemi včetně rozhovoru s Robertem Cossem. Ten totiž nechce nést zodpovědnost sám! Růži, díky moc!

Stejně jako v předešlé aktualizaci jsem vytvořila samostatnou stránku, která sdružuje překlady AOI (včetně nejnovějšího).

 


Novinky /11-08-05/

BoogieB se na internetu podařilo najít aktuální články ohledně Jevgenijova olympijského programu, možné spolupráce s Jagudinem a jeho odmítnutí účasti v Grand Prix. Texty přeložila Růžena a pro tyto další novinky (většího rozsahu) jsem vytvořila novou stránku. BoogieB a Růži, velké díky!!

 


Je na "obzoru" třetí Pljuščenko? /08-08-05/

Ještě nedávno hlásal nadpis jednoho článku "Pljuščenko jsou nyní dva", na základě informací EOI Global - Dreams On Ice 2005, který našla Boogie, by se mohlo připsat "a brzy budou tři";-) A to prý během několika následujících měsíců! Že by kromě velké lásky bylo důvodem k tak bleskovému sňatku očekávání malého Plushyho či malé Plushynky? Pokud je tato zpráva pravdivá, nezbývá než zamáčknout slzu a tomu malému popřát hodně zdraví!

BoogieB, díky moc za informaci!
 


Překlad a fotky /02-08-05/

Zajímavý rozhovor s Plushym z roku 2004 Sám na ledu od Růži  Díky moc;-)

Na Plushyho oficiálních stránkách se vyrojilo několik soukromých fotek Plushyho s Uljanou!

http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_656366.htm  ve vodě
http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_652545.htm  na dece
http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_652548.htm  před domem
http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_645134.htm 
z blízka
http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_649286.htm 
za tmy
http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_649287.htm 
u vody
http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_645136.htm 
v restauraci
 

 


Kalendář na srpen /29-07-05/

Kliknutím na náhled vpravo se vám otevře kalendář na srpen.

Jelikož jsem azbuku opět úspěšně zapomněla:o, Gia byla tak hodná a přeložila text, který se objevil u odkazu na tyto stránky na Plushyho oficiálním webu. Stojí tam: "Stránky fanynky z Čech. Ve fotogalerii se nachází mnoho screenshotů, také scany článků z místního tisku a rubrika vlastních kreseb." Díky moc;-)


Nový oficiální EPweb "plushenko.narod.ru" /22-07-05/

Ačkoliv je všude kolem klid, zjistila jsem, že už jsou jeho oficiální stránky v novém kabátku! Dokonce se i rychleji načítají a obsahují nové fotky! Podívejte se zde. PS: A dokonce se tam objevil i odkaz na tyto stránky! Jupíííííí;-)
 


Fotky /09-07-05/

Další fotky z Plushyho fóra (v časopise rozebírali co je stála svatba):

- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_613303.htm (Marie na svatbě)

Nový překlad Žeňovo štěstí od Růženy. Díky moc!
 


Fotky /01-07-05/

Další fotky z Plushyho fóra (v časopise rozebírali co je stála svatba):

- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_608915.htm (porovnání svateb)
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_608905.htm (lovestory)
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_608904.htm (svatba)
 


Plushy v Japonsku "bodoval" /30-06-05/

Dle informací King on Ice má Žeňa úspěšně za sebou vystoupení na "Dreams on Ice". Fanouškům předvedl svůj úspěšný exhibiční program "Sex Bomb". Fotku naleznete na www.kingonice.com v Novinkách.

Další fotky z Plushyho fóra:

- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_602644.htm (s Uljanou)
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_602647.htm (pouze Uljana)
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_608904.htm (Plushy s Marií při rozbíjení skleniček)
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_602651.htm (Plushyho maminka během svatby)
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_600205.htm (2 fotky: Plushy s Uljanou a pak s Marií)
 


Kalendář /26-06-05/

Když jsem připravovala kalendář na měsíc červenec měla jsem v úmyslu dát tam fotky ze svatby, ale velmi brzy jsem od toho upustila (tak nějak bych se na to měsíc dívat nemohla;-) a vybrala jsem dva snímky, na kterých je Plushy takový jak ho mám nejradši, coby vysmátý "klaun".

Překlady článků souvisejících se svatbou naleznete zde.


Překlad /23-06-05/

Mistr světa Jevgenij Pljuščenko: Našel jsem tu, se kterou se raduji ze života - překlad z 4.3.2004 zaslala Gia. Díky moc

Ještě jeden odkaz na Plushyho fórum: http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_593618.htm
 


SVATBA /21-06-05/

Jak už jsem psala v diskusi, na www.kingonice.com jsou v novinkách odkazy na fotky Plushyho s Marií a to jak před svatbou, tak i během svatby. Nově se tam objevilo i krátké video!
- Plushy při podpisu http://www.dni.ru/news/sport/2005/6/20/65079.html

Gia našla odkazy na tyto fotky (Díky moc!):
- http://www.kp.ru/daily/23529.5/41087/

- Fotoreportáž s fotkami Zhenyi a Marie před svatbou na adrese:
   http://www.interpress.ru/list.php?news_id=7729

- Fotky ze svatby na adrese:
   http://sports.sina.com.cn/o/p/2005-06-19/20411622225.shtml
   http://sports.sina.com.cn/o/p/2005-06-19/20081622179.shtml
 

Nové fotky ze svatby se jistě budou průběžně objevovat na Plushyho fóru, takže tam určitě občas nahlédněte.
Zatím jsou tam tyto nové obrázky:
- Plushy s Uljanou zde a zde (taky vám přijde, že ke konci jejich vztahu byla chudák děsně hubená:-o)
- ze svatby s Marií zde a zde (schválně, kdo vám přijde "dominantnější";-))


Svatba, překlady, fotky /18-06-05/

V souvislosti s Plushyho svatbou jsem založila novou stránku s překlady týkajícími se této události. Zatím obsahuje první tři články o oznámení svatby přeložené od Růženy. Díky moc;-)

Pár odkazů na nové fotky z Plushyho fóra:
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_573929.htm
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_573931.htm
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_573938.htm
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_576826.htm 

- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_582843.htm (nechci být šťoura, ale Marie mi tedy vůbec není sympatická:-(
- http://forum.userline.ru/myforum26101369/desc1_583227.htm

- http://www.sports.ru/today/other/154007000000028780.html

Také jste si na jeho oficiálních ruských stránkách (na kterých je výše uvedené fórum) všimli těch náhledů na nový design webu? Myslím, že tohle by byla vážně bomba! A těch pěkných nových obrázků - např. Plushy na motorce jako spolujezdec nebo u té sochy;-*
 

Jedna pěkná starší fotka viz. náhled vpravo;-)

A pár odkazů na další starší fotky:
-
http://patinoir.ifrance.com/imagesdemo.html (z r. 2000)
-
http://home.snafu.de/eberl/archiv/photodir/skaters/men/plushenko_evgeny_rus.shtml (z období 95-05)
 


Roberto Cosso půjde před soud kvůli AOI v Praze /11-06-05/

V dnešním Blesku se objevila zpráva o stavu žaloby na jednatele společnosti Zaffiro Roberta Cossa ohledně loňské aféry okolo AOI v Praze. Více v článku napravo.
PS: Jsem rada, že už konečně jako viníka neoznačují Plushyho;-)

 


Jevgenij opět vystupuje v show /08-06-05/

Jevgenij se podle plánu zúčastnil 2. a 3. června show v Petrohradě. Bruslil hned třikrát: poprvé na píseň ruského zpěváka Nikolaje Baskova "Sharmanka", podruhé předvedl trochu jinou verzi Sex Bomb, kde si Elena Bereznaya a Irina Slutskaya zahrály uklízečky a potřetí předvedl novou jízdu s berlí, kde hrál zraněného atleta, který se na konci uzdraví. Bruslil prý skvěle a fotky si můžete prohlédnout v novinkách z 3.6. na King On Ice.
 


První fotky z Mini miss /02-06-05/

Nové informace a první fotečky (brzy budou další) skupiny Together ze soutěže Mini miss zde.
Díky Gábi a Terko;-)
 


Kalendář /31-05-05/

Kalendář na měsíc červen zde.

Eliška poslala přepis článku, který se před časem objevil ve slovenském Denniku sport-expres. Díky moc!
MOSKVA- Ruský krasokorčuliar Jevgenij Pluscenko sa po operacii slabin, ktore ho pripravili o učast na svetovom sampionate v moskve vracia k treningu . Denniku sport-expres to povedal trener trojnasobneho majstra sveta alexej misin ktory zaroven prezradil ze jeho zverenec chysta na 18.6. svadbu. Ziadne dalsie podrobnosti k nej vsak prezradit nechcel. Pluscenko sa musel na marcovom sampionate v moskve pre bolave slabiny vzdat utoku na 4. zlato. Ako Mišin potvrdil po uspešnej operacii zacal jevgenij pred niekolkymi dnami doma v petrohrade znovu trenovat. "je ale este prilis skoro na to povedat kedy sa Zena vrati do svojeej tradičnej formy" dodal Mišin.
 


Aktuální informace /21-05-05/

Na stránkách King on Ice je přepis rozhovoru s Alexejem Mishinem z tohoto ruského článku:

Otázka: Alexeji Nikolajeviči, jak je to s Žeňovým zdravím a tréninkem?

Mishin: Zdraví je dobré, rekonvalescence probíhá podle plánu, a trénujeme. Jsme velmi spokojeni s prací doktorky Ulriky Mushavekové, která provedla chirurgický zákrok. Samozřejmě víte, že byla doporučena doktorem Zenitu, Mikhailem Grishinem. Je velice zkušená specialistka, která dělá každý rok okolo tisíce operací třísel a mezi jejími pacienty byli fotbaloví hráči z národních týmů Francie, Německa, České republiky...

Otázka: Jaký bude Žeňův tréninkový program pro následující měsíce?

Mishin: Rozpis tréninků pro takzvanou před-sezónu je již hotov. Mohu říct, že již velmi brzy začneme s choreografií programů pro olympiádu. Žeňa bude bruslit 2. a 3. června na gala show v Petrohradě, potom pojede do Japonska kde bude bruslit v místních show. Potom bude mít prázdniny. Vážná příprava začne v červenci, na stadiónu Jubilejny. V srpnu pojedeme tradičně do Španělska. Zatím nemohu říci jména choreografů, ale mohu prozradit, že jsou to skuteční profesionálové.

Otázka: Ještě k té gala show v Petrhoradě, bude tam nějaké překvapení?

Mishin: Samozřejmě. Máme nový exhibiční program, který by mohl být nazvaný "uzdravení". Myslím, že to publikum uvítá. Prozradím malé tajemství: fanoušci uvidí Žeňu s novým choreografickým prvkem.
(Že by tím měl Mishin na mysli tu hokejku co byla k vidění ve videu z aktualizace z 18.5.?;-)

Otázka: Chtěl bych se zeptat na Žeňovu svatbu...

Mishin: Vše co mohu říci je, že svatby se připravují v nebi. Zeptejte se snoubence a snoubenky na detaily.
 


Z vesela;-) /20-05-05/

Sice se má mysl stále ptá "PROČ???", ale život jde dál a tak dnes trochu "odlehčená" aktualizace;-)

Nové kresby Pushyho a Edvina od Hanky, Felis a pětileté! Karolínky. Mnohokrát děkuji;-)

Překlad reportáže z prosince minulého roku (včetně odkazu na fotky) nazvané Raut s hvězdou.
ženo, díky moc!

Irča zjistila: Na stránce o Alexeji Jagudinovi je v sekci video (podsekce Mimojagudinovské video - pod všemi 13-ti videi Jagudina) nový 30minutový dokument o Pljuščenkovi volně ke stáhnutí (80 MB). Doba, kdy je k dispozici, je však omezená (asi ještě 5dní) tak pospíchejte se stahováním:) Je to sice v ruštině takže se toho asi moc nedozvíme, ale je to nádherný. Díky moc;-)

A na závěr jeden odkaz na Plushyho spořiče obrazovky pro váš compík. Díky Gio;-)
 


Plushy už nebude svobodný /18-05-05/

Tak a je to tady, Plushy se nám bude skutečně ženit:-( Noční můra všech Plushyho fanynek se stala skutečností! A navíc už velmi brzy, přesně za měsíc, 18. června! Jeho budoucí ženou se stane Marie, studentka, se kterou se seznámil teprve minulý rok v létě.

Související články:
- http://www.sport-express.ru/art.shtml?103536 (zdroj: King On Ice)
- http://www.sport-express.ru/art.shtml?103536 (zdroj: King On Ice)
- http://sportplus.centrum.cz/ostatni-sporty/clanek.phtml?id=1770 (Díky Ginny)
 

No, co na to říct, jsem asi stejně otřesená jako ostatní fanynky a navíc zatím v pěkným šoku, že nemůžu ani brečet:-/. Přesto Plushymu přeji vše nejlepší a hlavně hodně lásky. Fňuk....

Na stránkách http://www.kingonice.com/news.htm si můžete stáhnout poměrně kvalitní video, které ukazuje Plushyo při trénování nového exhibičního čísla, které představí na show v Petrohradu (2. - 3. června) a zřejmě i v Japonsku na Dreams on Ice, 24. - 25. června.
 


Překlad a fotomontáž /12-05-05/

Růžena přeložila další zajímavý rozhovor, tentokrát s Plushyho maminkou. Mnohokrát děkuji!
Sára vytvořila pěknou jarní fotomontáž, která se dá použít i jako wallpaper. Díky moc;-)
 


Plushy začal s tréninkem /10-05-05/

Plushy je zpět z dovolené a začal opatrně trénovat. Zatím nemá žádné konkrétní plány do budoucna.
Zdroj: King on Ice

PS: Musím se podělit s mým dnešním snem;-) Zdálo se mi, jak Plushy běhá na venkovní dráze (v tmavé teplákové soupravě - mooooc mu to slušelo) a tak jsem se přidala. Běžel docela rychle, ale stačila jsem. Na konci (aby to nevypadlo, že ho pronásleduju) jsem vyběhla první a na konci jsem se pořádně rozeběhla a skočila asi pět metrů do dálky! Vím jen, že mě doběhl, díval se na mě, ale co bylo dál už nevím;-))) Ale bylo to úžasné!!! A co vy a vaše sny o Plushym? Podělte se o ně s námi v diskusi;-)
 


Všehochuť  /03-05-05/

Na iDNESu.cz je rozhovor s Irinou Sluckou a je tam i malá zmínka o Plushym.

Jevgenij Pljuščenko chce být manažerem sítě hotelů.
(uchichtne se) To že řekl? Hodně štěstí. Konkurovat mu nebudu.

Odkaz na jeden pěkný článeček z roku 2001 na stránkách Českého rozhlasu.

Alienqueen dodala dalšího kresleného Edvina;-) Díky moc!

Zajímavé odkazy
- fotky ze Sex Bomb (Champions on Ice, duben 2001)
- moc pěkná fotogalerie
- další pěkné fotky z COI z roku 2000
- pár snímků z roku 1998 až 2000 a ještě tady
- no, a tyhle stránky stojí za prolezení celé (je úžasné vidět jak Plushy nacvičoval YMCA pro exhibici;-) 
 


Překlady a kalendář  /26-04-05/

Slibované překlady rozhovorů s Plushym (Mnohokrát děkuji!):

- Nesmím prohrát sám se sebou - "Krása Zdraví Fitness", únor 2005, překlad Růžena
- 10 let spolu - září 2004, přeložila Pája

Jevgenij pokračuje v léčbě, 11.4.05, oficiální stránky EP CMM
 

Díky svému kamarádovi fotbalistovi, bude mít Jevgenij potřebný čas pro zotavení svých zraněných třísel na OH. Místo chirurgického zákroku, který by Jevgenije vyřadil z ledu na dva nebo tři měsíce a připravil by ho tak o normální OH sezónu 2005-2006, Jevgenij prošel méně těžkou procedurou minulý týden. V německé klinice Dr. Ulricha Muchaveka byl ošetřen tak zručně, že si z toho neodnese ani jizvy. Ale nejdůležitější je, že atleti, kteří ukončili léčbu na mnichovské klinice po podobných procedurách, se k tréninku vrátili během měsíce.

Podle krasobruslařova managera Ariho Zakariana, ani Jevgenij ani jeho trenér nechtěli chirurgický zákrok. A to byla chvíle kdy přišla pomoc od Alexandera Kherzakova. Tyto dvě hvězdy petrohradského sportu si byly navzájem představeny loni a stali se tak dobrými přáteli, že Jevgenij, společně se svou přítelkyní Mariou, byli svědky na Kherzakově tajné svatbě na začátku března.

Bolest v tříslech je pro fotbalisty běžná -- není to katastrofa, ale něco běžného. Kherzakov poradil Jevgenijovi aby se obrátil na lékaře fotbalového týmu Zenith, Mikhaila Grishina. A 23. března, poté co Kherzakov nastoupil do ruského týmu aby se připravili pro jejich kvalifikační utkání proti Nizozemí, Jevgenij zašel za lékařem.

Kýla, která se Jevgenijovi objevila oboustranně, zmizela během dvou hodin po speciálních procedurách. Krátce po operaci, Alexei Mishin přivezl Jevgenije zpátky domů do Petrohradu. Po 10 dnech, kdy mu byl zakázán pohyb, se Jevgenij a Mishin, rozhodli vycestovat do zahraničí aby se mu obnovilo zdraví.

V první půlce května, Jevgenij (pokud nebudou žádné komplikace) začne trénovat.
 


Plushy je v Asii  /20-04-05/

Plushy je po léčení třísel, které probíhalo v německém Minichově (odkazy na články ohledně léčby jsou na stránkách King on Ice). Nyní bude dva týdny odpočívat na ostrově v jihovýchodní Asii.
 

Dodatečně jsem naskenovala jeden starší článek z Blesku.

Jak už jsem psala v diskusi, tak na Quicku (kde máme umístěný chat) dělali bez ohlášení nějakou přestavbu a změnili odkaz (bohužel i vzhled a funkčnost chatu:-(, takže jsem jej dnes opravila i na této stránce.

V příští aktualizaci se můžete těšit na další překlady;-)
 


Vítězství  /16-04-05/

TOGETHER s programem KMOTR - LIVE JSOU PRVNÍ!!!!!!!!!!!
Obrovská GRATULACE!!!!!!

Podrobné informace, video a fotky se na stránkách objeví co nejdříve;-)

PS: Víte jak byl příchod taneční skupiny ohlášen? Přibližně takto: "Přichází skupina Together s choreografií Kmotr - live a toto vystoupení má být pojato jako pocta Jevgenimu Pljuščenkovi". No, není to úžasná pocta!!!!!

Alis: Opravdu mě mrzí, že jsem nemohla dorazit a vidět to "live", ale taky jsem "vyhrála" - nad svou psychickou krizí a zkouškou ze statistiky, takže se připravte na aktualizace!!!!
 


Novinky a screenshoty  /02-04-05/

Martina pořídila 25 úžasných screenshotů z Plushyo DVD "Pro mě" a přidala i popis dokumentu.
Mnohokrát děkuji! Pozn.: Dvě naprosto ÚŽASNÉ fotky jsem nechala ve velkém formátu a přidala mezi wallpapery - ta černobílá je už na ploše mého PC;-)

18 screenshotů před krátkým programem a 57 z krátkého programu z MS v Moskvě.

Oficiální stránky CMM - Léčení /27.3.05/

Jevgenij je již druhým týdnem na léčení zranění, kterým trpěl na MS v Moskvě. Zranění třísla, kromě jiného, které ho donutilo odstoupit z volné jízdy, bylo diagnostikováno týdny před MS, ale Jevgenij pokračoval v přípravách.

Pokus o čtverný skok přivodil další zátěž, což zhoršilo jeho zranění třísla a donutilo ho odstoupit. Jevgenij tento týden očekává novou diagnózu, která by měla rozhodnout kdy může začít bruslit.

TOGETHER - podrobný program mini miss zde.
 

Přestože bylo oficiálně sděleno, že se Plushy na lední revue po USA "Champions on Ice" neobjeví, na oficiálních stránkách www.championsonice.com stále figuruje jeho jméno a ještě včera na jedněch amerických stránkách reklamovali, že na zahájení, které se konalo včera ve Washingtonu Plushy bude! Nechápu, jak můžou takhle mást lidi!
 


Jak pokousat psa  /25-03-05/

Po zakončení světového šampionátu se Jevgenij Pluščenko obrátil prostřednictvím „Moskevského komsomolce“ ke všem milovníkům krasobruslení.

Jevgenij Pluščenko, odstoupivší pro úraz z boje na světovém šampionátu v krasobruslení, včera opustil Moskvu. Před odjezdem se bruslař obrátil na dopisovatelku „Moskevského komsomolce“ Irinu Štěpančevovou s prosbou, aby jeho vyjádření předala všem milovníkům krasobruslení.

„Velice jsem se snažil. Bojoval jsem. Bojoval jsem za tři místa pro Rusko na olympijských hrách. Ale špatná forma, všeho všudy dva týdny tréninků a těžký úraz mně nedaly tuto možnost – pomoci našemu družstvu. Lékaři, u kterých jsem v těchto dnech prodělával vyšetření, mně řekli: “Natržené tříslo.“ Samotné léčení bude trvat několik týdnů, zatím mám před sebou období rehabilitace. Vím, že ne všem připadalo správné mé řešení odhlásit se z turnaje. Říkali mi: „I kdybys byl na 2., 3. Místě, budeš národním hrdinou.“ Ale podle mě jsou takové návrhy principiálně nepřijatelné. Neumím bojovat na půl sil a nechci dostávat nezasloužené.

Snažil jsem se a budu se snažit dále. Promiňte, že jsem v Moskvě neukázal to, s čím počítali všichni milovníci krasobruslení.

Váš Jevgenij Pluščenko

Redakce novin „Moskevský komsomolec“, 22. 03. 2005 Překlad článku z oficiálních stránek EP zaslala Hoblinka. Díky moc!


Nyní Jevgenij bude krátce odpočívat a potom začne s léčbou. Nebude se účastnit turné COI (Champions on Ice) - uzdravení se pro OH je teď pro Jevgenije nejdůležitější. V Moskvě jsme viděli jak vypadá souboj na nejvyšší úrovni bez Jevgenije Pljuščenka. Jevgenij vytvořil duši souboje a bez něho to není ono.

Známý trenér Valentin Nikolaev, říká: "Je to velmi delikátní otázka. Jen trenér a sportovec na ni mohou odpovědět. Na jednu stranu je tu prestiž země a přání závodit, na druhé jsou další věci. Něco Jevgenije přimělo bojovat. Nemyslím si, že by to byl tlak shora. Je to nepřípustné kvůli Mishinově vysoké profesionalitě. Nedovolil by svému zraněnému žákovi vystupovat na ledě bez pádného důvodu. Myslím si, že Jevgenij v Moskvě vystupoval, protože to nemohl vzdát.

Co pro dnešní krasobruslení znamená Pljuščenko jste měli možnost vidět právě na tomto mistrovství. Každý ho za zády "napadal". Protože jsou zvyklí "kousat" vedoucího psa. Když vůdce zmizel, smečka se stala ztracenou a zmatenou. Je jednodušší kousat, než zaujmout místo vůdce. Všichni byli zvyklí sedět a čekat za Pljuščenkovými zády na jeho chybu, což jim umožnilo ho porazit. Ve skutečnosti žádný z jeho současných rivalů ho nikdy neporazil neočekávaně a přímo. Myslím si, že jakmile se Jevgenij vrátí, všechno bude zpět v normálu.
"Moskevský komsomolec" nemůže pomoci, ale souhlasí s těmito slovy ...

Prezident ISU, Ottavio Cinquanta, Plushymu zaslal přání brzkého uzdravení se slovy obdivu za jeho talent. Jevgenij mu poděkoval a byl velmi dojat jeho vřelost a zájem!
Zbytek textu přeložen ze stránek "King On Ice"

 


Fotky, screenshoty, kalendář, banner  /24-03-05/

Kalendář na měsíc duben 2005.

Další informace o taneční skupině Together najdete na samostatné stránce.

Úžasných 18 fotek z ME 2001 konaného v Bratislavě zaslala Irča. Mnohokrát děkuji!

A aby těch obrázků nebylo málo tak si můžete prohlédnout 19 screenshotů z tréninku před krátkým programem na MS 2005 v Moskvě.

Pro všechny, kteří máte rádi tyto stránky o Plushym a zároveň jste webmastery, vytvořila jsem banner EPwebu. Budu vám vděčná, když si ji přidáte na své stránky i s příslušným odkazem;-)

AKTUÁLNĚ: V pátek 25. března budu od 20:00 hodin na našem klubovém chatu, takže kdo můžete přijďte a popovídáme o Plushym;-) Joo, mimochodem, náš NFEP má již 85 členů;-) a nově najdete v přehledu i vyznačení kdo je zaregistrován v On-line klubu a pod jakou přezdívkou.


 


Ještě několik Plushyho vyjádření k MS v Moskvě:

Z článku pro TNS.ca:
"Na led jsem se vrátil jen na dva týdny a jsem ve velice špatné formě," řekl Pljuščenko. "Ale musím v Moskvě bruslit."
"Když jste v tak špatné formě, vždy můžete očekávat, že se stane něco špatného a (v úterý) jsem upadl při čtverném skoku. Přesto, vzhledem k okolnostem, jsem se svým výkonem spokojený. Na to množství tréninku to zase nebylo tak hrozné."

Z Yahoo.com (17.3.05):
"Je mi to opravdu moc líto," řekl Pljuščenko. "Ale je příliš těžké závodit s tak skvělými krasobruslaři v tomto stavu."
"Shodli jsme se na tom, že odstoupení z MS bylo nutné a lepší bude připravovat se a vyléčit se pro příští sezónu, protože to bude nejdůležitější sezóna v mé kariéře - Olympijské hry," řekl Pljuščenko ruskému televiznímu kanálu Jedna.
 


Překlady  /23-03-05/

Pohled do budoucnosti, 20.3.05, oficiální stránky EP CMM

Budoucnost Jevgenije Pljuščenka musí být brána v úvahu a to je také jeden z důvodů, proč Pljuščenko odstoupil ze Mistrovství světa. O jeho účasti na turné "Champions On Ice" se jedná a tento týden se rozhodne. "Champions On Ice" začíná 26. března a stejně jaké jiná podobná turné pomáhá krasobruslařům získat tolik potřebné finanční prostředky pro pokračování v trénincích.
"Je opravdu na dně a opravdu není šťastný," řekl Ari Zakarian, jeho dlouholetý agent.


Přestože Pljuščenko (22) v minulosti trpěl s problémy zad a kolen, jeho zranění třísel se během ME v Turíně, kde vyhrál, zhoršilo. Toto zranění několikrát narušilo jeho trénink na MS a Pljuščenko mohl trénovat pouze okolo jednoho a půl týdne před kvalifikací. Přibral a na jeho kondici se to projevilo - po kvalifikaci v níž předvedl volnou jízdu nestačil s dechem.

"Je to ten typ člověka, který se dokáže poprat s bolestí," řekl Zakarian. "Ale zranění třísel vás může vyřadit na celou sezónu. Musíme myslet na jeho celkové zdraví a Olympijské hry v příštím roce."

Podle lékařského bulletinu vydaného na MS, Pljuščenko trpí zánětem svalového přitahovače - jde o zranění třísel v dolní levé části pod břichem. Toto zranění je podobné chronickému zranění, které ukončilo nebo zkrátilo kariéru Viktora Peterenka, Alexeje Urmanova a třínásobného mistra světa Elvise Stojkova. Velkou měrou k nárůstu těchto zranění přispívají čtverné skoky.

"Kombinace čtverného a trojitého skoku je jediný skok, který je pro něj opravdu nebezpečný," řekl Zakarian. "Své trojité skoky může dělat bez problémů (když bude zdravý)."

Pljuščenkovo zranění bylo za poslední týden mezi nejvíce diskutovanými tématy v Moskvě. "Největší témata v Moskvě jsou ta ohledně toho jak někdo chtěl srazit auto ruského politika a ta o Pljuščenkovi," řekl Zakarian.

Před úterním krátkým programem dostal Pljuščenko do ramene injekci na utlumení bolesti. "Po této injekci jsem se cítil velmi špatně a nemocný," řekl Pljuščenko.

Na prvním skoku (čtverném toe loopu) upadl. Během tréninků a při všech vystoupeních v týdnu trpěl bolestmi. Stěžoval si na bolest v kyčli a trenér Alexei Mishin řekl, že ani záda nejsou v pořádku.

"Mé zdraví není dobré - celkově. Nyní jsem zraněný a jsem ve velmi, velmi špatné kondici," řekl Pljuščenko Eurosportu.
Pljuščenko řekl, že cítil povinnost bruslit, protože MS se konalo v jeho rodné zemi.

Zakarian sdělil, že Pljuščenko šel ve čtvrtek ráno na trénink, ale po rozhovoru s trenérem Alexejem Mishinem, se rozhodl odstoupit.
V kvalifikaci se o čtverný skok nepokoušel, ale zkusil to v krátkém programu.

"Snažím se o nemožné," řekl. "Minulý týden v St. Petěrburku, jsem nebyl schopen udělat ani trojného axela a spadl jsem při trojitém lutzu. Nechci se obhajovat. Bruslil jsem špatně." Jak řekl, doma v St. Petěrburku dostal injekci do třísla a pomohlo mu to trénovat. Ale pět dní před MS to začalo zase bolet. Bral prášky proti bolesti jak před tréninky tak i před kvalifikací.

Pljuščenko odjel z Moskvy minulý čtvrtek aby se vrátil do St. Petěrburku a navštívil tam nové rehabilitační centrum pro atlety - letos bylo otevřeno. Pljuščenko v dnešní (20.3.) lední show v St. Petěrburku nevystoupí. "Lidé z celého města chtějí přijít a vidět ho," řekl Zakarian. "Nechceme aby byl zklamaný, že nemůže vystoupit a je nechceme zklamat, že ho neuvidí vystupovat."
"Mohl by bruslit, ale máme obavu aby nedělal těžké prvky," řekl Zakarian.

Překlad rozhovoru s Alexejem Mishinem z roku 2004 s názvem Držet formu se zraněnými koleny lze velmi těžko. Katko, díky moc!
 


Ach, to zdraví:-(  /22-03-05/

2 screenshoty z MF Dnes a Plzeňského deníku od Silence. Díky moc

3 portréty Jevgenije a jeden Edvina. Mnohokrát děkuji Alienqueen a Pavče;-)
 
Irča zaslala 2 naskenované fotky Plushyho, které zakoupila na ME 2001 v Bratislavě. A navíc vás mohu navnadit, že již brzy uvidíte skvělé fotky, které tam pořídila;-) Díky moc!
 

Přepis článku z MF Dnes: PLUSHENKO VZDAL. HROZÍ MU NYNÍ KONEC KRIÉRY?? Kathy, díky

Jevgenij Pljuščenko vzdal MS krasobruslařů před vlastním publikem v Moskvě.
Injekce nepomohly. Zranění třísel nedovolilo trojnásobnému šampiónovi nastoupit do včerejších volných jízd.
Moje zdraví není dobré, nemohu pokračovat. řekl
Ještě ráno chtěl závodit : Po poradě s koučem Mišinem se však rozhodli neriskovat.informoval Rusův manažer Ari Zakarain.
Musím se zotavit,protože nejdůležitějším cílem mé kariéry je olympiáda v Turíně. dodal krasobruslař.
Kvůli tříslu vdal Pljuščenko také ME 2002. Podle informací kanadské agentury CP jde o stejné chronické zranění, jaké ukončilo kariéru olympijského šampióna Urmanova.
Teoreticky by Jevgenij mohl do volné jízdy nastoupit a skočit kombinaci s trojitým axelem.
Ale čtverný skok by nezvládl. tvrdil Zakarian
Pljuščenko při pokusu o skok se čtyřmi otáčkami upadl již v krátkém programu, průběžně byl třetí. Jeho absence usnadnila cestu k prvnímu titulu Stéphanu Lambielovi ze Švýcarska.
Dále článek pokračuje odstoupením sportovní dvojice Šen Čao

Bohužel se teď začíná spekulovat i o možné neúčasti Jevgenije na OH 2006 v Turíně:-( Nezbývá než doufat, že se Plushy co nejdříve uzdraví a bude moci do Turína odjet. Všichni moc dobře víme jak moc si zlato přeje - a oprávněně!

Eowyn mi zaslala následující popis článku kde se o EP píše Díky;-)
Ve slovenské Eurotelevízii č.12 je na 18tej strane článok o krasokorčuľovaní s názvom "Nové bodovanie: Jedni sú radi, iní nadávajú". Je tam Fotka Jevgenija (známá v kostýmu Sex Bomb) a pri fotke je napísané: K trom titulom majstra sveta by Jevgenij Pľuščenko rád pridal pred domácim publikom štvrtý.
Obsah článku je o novom systéme hodnotenia na súťažiach krasokorčuľovania. Evgenij sa spomína v prvej vete v malom čláku vedľa fotky s názvom INFO+ "Rusi verzus zvyšok sveta": Keďže tohtoročné MS sú zároveň kvalifikáciou na ZOH 2006, v Moskve sa očakáva účasť kompletnej svetovej špičky na čele s miláčikom publika Jevgenijom Pľuščenkom.
  


Screenshoty  /18-03-05/

21 snímků z rozhovoru s Plushym před volným programem včetně přepisu jeho vyjádření.

V dnešní MF Dnes byl v příloze Sport na první straně krátký článeček o Plushym. Jeho scan se pokusíme přinést co nejdříve;-) Silence, díky;-)
 


Volná jízda na MS bez Plushyho  /17-03-05/

Citace z novin Sport č. 62/05
Nejlepší jízdu dne (pozn.: myšlena je kvalifikace) předvedl v Lužnikách Švýcar Stephane Lambiel, jenž těsně bodově předčil i bolestmi zad sužovaného Jevgenije Pljuščenka. Ten do poslední chvíle zvažoval, zda vůbec do závodu nastoupí. Ruský favorit nakonec získal o 1,1 bodu méně než Lambiel. Vzhledem k tomu, že se známka za kvalifikační volnou jízdu do celkových výsledků závodů započítává jen z pětadvaceti procent, bude jeho odstup minimální.

Výsledky po kvalifikaci:
Muži - skupina A: 1. Pljuščenko 37,98, 2. Lindemann 32,5, 3. Weir 32,20
Muži - skupina B: 1. Lambiel 38, 2. Joubert 33,00m 3. Lysacek 32,13

Citace z novin Sport č. 63/05
Ruský krasobruslař ve včerejším krátkém programu upadl při pokusu o čtverný toeloop a před čtvrtečními volnými jízdami mu patří až třetí příčka za Švýcarem Stephanem Lambielem a Francouzem Brianem Joubertem.
Pljuščenko se již v kvalifikaci potýkal s bolestmi zad a ani do krátkého programu na šampionátu v Moskvě nenastoupil zcela v pořádku. HNed v úvodu jízdy totálně pokazil čtverný toeloop, dopadl tvrdě na ledovou plochu a musel se smířit s bodovou penalizací za pád i absenci kombinace. Na zlato nyní ztrácí sedm bodů.


Výsledky po krátkém programu:
1. Lambiel 118,28, 2. Joubert 112,66, 3. Pljuščenko 111,26

Včera na ČT2 po přímém přenosu volných jízd sportovních dvojic dali část záznamu z krátkého programu mužů a unikátně i část kvalifikační jízdy Jevgenije. Bohužel jsem ji nestihla nahrát, protože jsem byla ráda, že jsem se vůbec dostala z Prahy domů (přepadla mě pěkně hnusná chřipka). Dnešek jsem celý proležela (Petty, Hanko, Irčo a Gábi, díky za zpravodajství;-), ale naštěstí se to večer zlepšilo a tak už snad zítra budu moct udělat screenshoty z krátkého programu a z Jevgenijova vysvětlení proč odstoupil.

A teď k volnému programu
Plushy se dnes ještě pokoušel trénovat, ale nakonec po dohodě s lékaři, trenérem a rodiči do volného programu nenastoupil. Oficiální zpráva uvádí, že příčinou je zánět svalového přitahovače. Jeho absence, kromě ztráty naděje na medaili z MS, zkomplikovala i počet míst pro ruské krasobruslaře na OH v Turíně. Místo možných 3 to bude jen 1 (existuje samozřejmě možnost vybojovat případná další místa letos do října na dodatečné kvalifikaci). Ale abych pravdu řekla, než medaile je nejdůležitější zdraví a tak doufám, že se z toho Plushy co nejdříve dostane.

Celkové výsledky (po velmi překvapivém a chybami zaplněném volném programu)
1. Lambiel 262,46 (Favorit podle Jevgenije), 2. Buttle 245,69, 3. Lysacek 242,98 (Joubert se zřejmě s tak velkou šancí po odstupu Jevgenije nevyrovnal a po chybách ve volné jízdě skončil na 6. místě o poznání hůře dopadl Němec Lindemann, který se po pokaženém krátkém programu propadl až na místo 12.).

V rubrice FOTOGALERIE - TISK
- scan avizovaného rozhovoru s Plushym z časopisu KVĚTY č. 11.
- scany z novin Sport č. 62 a 63. Hanko, díky moc za info!
  


Novinky:-)  /12-03-05/

Scan Plushyho z Týdeníku Televize. Rickmanko, díky moc za obrázek:-)
Pozn.: V TVmagazínu je taky malý obrázek Plushyho, ale nějak ho tam moc hezky nevystihli:-o

Iva Frosh s kamarádkami zve všechny bruslaře a bruslařky do Karlových Varů nebo Tachova na led! Jak vypadá jejich "trénink" si můžete přečíst v reportáži Fans on Ice. Ivo, obrovské díky!

Nová báseň o Plushym od Gábiny. Díky;-)

Aliengueen dodala další kresby Edvina a Plushyho. Nádhera, díky!

A ještě jednou příspěvek od Ivy, tentokrát si můžete prohlédnout autogramy Plushyho, Edvina, Margaglia a Vachtanga Murvanidzeho, které získala na AOI v Praze. K obrázkům je připojena i krátká a velmi zajímavá reportáž. Ivo, díky;-)

TV program - dokončení
19.3. .... ARD ........... 08:55 ... Sport extra - MS v krasobruslení
19.3. .... EuroSport ... 11:45 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos volného programu žen
19.3. .... ČT 2 .......... 14:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos volného programu žen
19.3. .... TVP 1 ........ 15:15 ... Studio sport - MS v krasobruslení
20.3. .... ČT 2 .......... 13:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos závěrečné exhibice
20.3. .... TVP 1 ........ 15:00 ... Studio sport - MS v krasobruslení
20.3. .... EuroSport ... 19:30 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos závěrečné exhibice
21.3. .... EuroSport ... 13:30 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos závěrečné exhibice

Oficiální stránky MS 2005 v Moskvě jsou: http://www.worlds2005.com/


Podruhé o české taneční skupině Together První článek zde
Tera informuje: "Zastihnout nás live na našich trénincích je celkem problém, ale každopádně zvu všechny DO TIŠNOVA – SOKOLOVNA DNE 16. DUBNA OD 14 DO 17 HOD. Kde se bude konat MINI MISS TANEC tam budeme vystupovat a naší novou sestavou a prvky z Kmotra." Tera se mi dále svěřila: "Naše sestava nedostala zatím název. Chtěli jsme aby se jmenovala Kmotr – live jako provokaci k ostatním názvům např.: Berušky, ale mysleli jsme si, že by to bylo moc troufalé, i když by se nám Kmotr – live líbil."

Co vy na to? Jaký název byste navrhovali aby souvisel s Plushym? Líbí se vám Kmotr - live? Vaše názory a názvy můžete posílat do konce března na tento e-mail a do předmětu napište TOGETHER. Díky moc;-)

HODNĚ ŠTĚSTÍ A VELKÝ ÚSPĚCH na MINI MISS TANEC;-)

   
Ruský obchod v Praze
Také sháníte ruské noviny nebo časopisy? V době konání MS v Moskvě poměrně aktuální téma, že?;-)) Např. na Václavském náměstí se dají běžně sehnat noviny z Ruska, ale víte, že v hlavním městě existuje i specializovaný ruský obchod? Petty ho byla prozkoumat a níže je její zpráva. Díky moc:-)

Popis cesty: pojedete na zastávku metra Hradčanská a tam je výlez směr ulice (něco jako Běločerkevská). Po té ulici půjdete pořád rovně až narazíte na ten obchod. Jmenuje se ARBAT a je na rohu. Teda já tam byla a je tam docela dost divných lidi až jsem se bála že mi tam něco udělají:-( Zvláště když jsem tam byla úplně sama. Jinak kdyby se někdo chtěl juknout na stránky toho obchodu tak je to www.russianshop.cz (je tam přehled, co se tam prodává).
Takže, kdo se nebojíte (běžte raději s doprovodem:-o) určitě dejte vědět jestli jste něco sehnali, ju?;-)
 


KVĚTY  /10-03-05/

V příštím vydání časopisu KVĚTY (číslo 11.) bude rozhovor s Plushym! Časopis vyjde 17.3.05.
Silence, díky moc:-)
 


 


Překlady, fotomontáže a TV program  /06-03-05/

Aliengueen zaslala svého Plushyho - WOW. Najdete ho v rubrice FanArt - Ostatní. Díky moc:-)

Nové fotomontáže Plushyho v objetí jeho fanynek od Ivy Forsh. Díky moc;-)

Překlady rozhovorů od Hoblinky Jsem připraven vyhrát olympijské hry a od Růženy s názvem O sportu, popularitě, obavách a snech. Mnohokrát děkuji


 

Dnes jsem rozšířila kapacitu svého druhého e-mailu (na Seznamu) na 1010 MB a tak bych chtěla poprosit všechny přispěvatele (obrázků, fotomontáží a jiných rozměrných souborů) zda by mi je mohli zasílat na jen e-mail alisdesign@seznam.cz. Díky moc:-)

TV program
14.3. .... EuroSport ... 14:00 ... Krasobruslení - záznam závěrečné exhibice ME v Turíně
14.3. .... EuroSport ... 17:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos krátkého programu párů
14.3. .... TVP 1 ........ 20:30 ... Studio sport - MS v krasobruslení
15.3. .... EuroSport ... 11:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos povinných tanců
15.3. .... EuroSport ... 17:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos krátkého programu mužů
15.3. .... TVP 1 ........ 23:15 ... Studio sport - MS v krasobruslení
16.3. .... EuroSport ... 17:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos volného programu párů
16.3. .... ČT 2 .......... 19:35 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos volných jízd sportovních dvojic
16.3. .... TVP 1 ........ 22:45 ... Studio sport - MS v krasobruslení
17.3. .... EuroSport ... 11:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos originálních tanců
17.3. .... EuroSport ... 17:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos volného programu mužů
17.3. .... ČT 2 .......... 19:35 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos volných jízd mužů
17.3. .... TVP 1 ........ 22:05 ... Studio sport - MS v krasobruslení
18.3. .... ARD ........... 00:00 ... Sport extra - MS v krasobruslení
18.3. .... EuroSport ... 11:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos krátkého programu žen
18.3. .... EuroSport ... 17:00 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos volného tanečního programu
18.3. .... ČT 2 .......... 19:30 ... MS v krasobruslení, Moskva - přímý přenos volných jízd tanečních párů
18.3. .... TVP 1 ........ 22:50 ... Studio sport - MS v krasobruslení

Prvky z kmotra k vidění ve vystoupení české taneční skupiny Together!
Tera, členka skupiny, mi napsala: "Naše taneční skupina se jmenuje Together. Skládá se ze 7 členů a vše to vede má sestra Gabriela. To, že použijeme prvky z Kmotra napadlo mně, když jsem si pouštěla stále a pořád za sebou mistrovství v Turíně. Potom už to bylo jednoduché. Použili jsme mnoho Plushenkových krokových pasáží, ale skoky by jaksi nešli, jsme na podlaze. Naše skupina funguje už 3 roky. Vystupujeme na různých módních přehlídkách a zrovna v dubnu nás čeká soutěž. A právě do této soutěže a choreografie jsme zařadili i Plushyho krokovky."
Více o skupině se dozvíte v příští aktualizaci vč. časového harmonogramu jejich vystoupení:-)

Speciální nabídka pro fanoušky Jevgenije Pljuščenka
Maminka od Petty nabízí své znalosti ruštiny a je ochotná nás učit ruštinu:-)
CENA: zatím pro 1 člověka 50 Kč/1 hodinu (při dostatečném zájmu možnost skupinové slevy)
KDY: zřejmě o víkendech (maminka pracuje) a KDE: v Praze (nejspíše u Petty doma)
Veškeré dotazy a přihlášky zasílejte na tento
e-mail.
 


Fotka z AOI  /04-03-05/

Aliengueen byla tak hodná, že zaslala fotku Jevgenije z AOI v Praze včetně ukázky kalendáře i s jeho podpisem, který od něj získala. Ale to není vše, ještě nakreslila portrét Jevgenije, Edvina a fotomontáž. Mnohokrát děkuji!

Kathy a neho.h zaslaly své básně o Plushym. Díky;-)

Jednu fotomontáž, kde jsem s Jevgenijem, jsem také přidala do fotomontáží;-)
 Oficiální stránky Edvina Matona  /27-02-05/

Dnes jsem narazila na oficiální stránky Edvina Martona a našla tam v nabídce jak DVD Live on Ice, ale i dvě jeho audio CD! Takže, kdo je sháníte mrkněte se do Materiálů;-)

Nová báseň o Plushym od Kathy nazvaná The Sky. Díky:-)

Náš Neoficiální fanklub Evgeni Plushenka má již 75 členů!
 Žeňa byl svědkem na svatbě  /25-02-05/

19. února se Plushy, coby svědek, objevil na svatbě fotbalisty Alexandra Keržakova. Fotku z akce si můžete prohlédnout zde.
PS: Díky Plushymu jsem se začala učit rusky!!! a tohle je můj první překlad:-)

Jevgenij se objevil na obálce nového čísla amerického časopisu "International Figure Skating" (Mezinárodní krasobruslení). Na oficiálních stránkách časopisu www.ifsmagazine.com je ještě prosincové číslo, ale obálku s Jevgenijem najdete na stránkách King on Ice.
Zdroj: www.kingonice.com

Sára Vidímová byla tak hodná a zaslala nám fotky Jevgenije z ME v Turíně. Mnohokrát děkuji!


  


Překlady, překlady, překlady;-)  /19-02-05/

Žeňa má rád pivo a pelmeně, překlad telefonických rozhovorů po Olympijských hrách v r. 2002.

Minulou neděli (13.2.05) se natáčel koncert "Osmého března ve velkém městě". Uváděly jej 4 herečky ze seriálu "Balzakovský věk" - Julie Meňšova, Žanna Epple, Alika Smechova a Lada Dens a hlavním tématem byli muži a došly k závěru, že v Rusku jsou jen 3 závidění hodni ženiši - Jevgenij Pljuščenko, Marat Safin a Pavel Bure.

GlukOza: V takových bruslích nespadnu! aneb jak se zpěvačka připravovala na setkání s Plushym;-)
Naše dopisovatelka pomohla zpěvačce vybrat oblečení na setkání s Pljuščenkem. Společně s novináři „Komsomolky“  nejodvázanější dívka ruské estrády šla nakupovat krasobruslařské brusle. Ne pro nic za nic: v nich bude Nataša Jonova (jinak GlukOza) dělat piruety v objetí s Jevgenijem Pljuščenkem. Můžete je vidět v novoročním „Modrém ohníčku“ na 1. kanále. Zároveň Glu vyzkoušela oblečení také na jiné zimní sporty: hokej, lyžování, sáňkování a dokonce koulování. Prostě takové oblečení, ve kterém bude možné oslavit Silvestra venku v přírodě!

HOKEJOVÁ   VÝSTROJ
Nataša nemohla minout oblečení pro hokejisty. Hned ho na sebe natáhla. "Super! No proč nebudu bruslit v „Modrém ohníčku“ s hokejistou?! Mám hodně známých kluků, kteří rádi hrají hokej. Někdy si s nimi zahraji. Hokejku držím dobře!" Mimochodem, poprvé jsem se poprala kvůli chlapci právě na kluzišti. Bylo mi asi 10 nebo 12. Musela jsem se bránit dvěma holkám. Bily mě bruslemi… Skončilo to modřinami. Takže na ledě není zanedbatelná dobrá obrana.

BRUSLE
"Speciálně jsem se bruslit neučila," přiznala se Nataša, když si prohlížela vystavené brusle pro krasobruslaře. "V dětství jsem chodila na kluziště. Dosud jsem vlastní brusle neměla. Půjčovala jsem si je u kamarádky. Takové staré, v nich ještě jezdila její babička!" Nejprve si Nataša vyzkoušela klasické bílé kožené krasobruslařské boty za 1530 rublů. "Jsem v nich jako v sádře," prohlásila zpěvačka. GlukOze  více seděly vyšší brusle – s lesklou vsazenou látkou a měkkou teplou vložkou uvnitř. "Tak to má být! Když se budu hýbat, nezmrznu!" rozhodla zpěvačka.
 
Pozn. Alis: Taky se vám zdá, že by klidně vyměnila Plushyho za hokejisty?! No, teda!!!
Za tyto překlady mnohokrát děkuji Růženě.

Senzační úspěch Art on Ice v Lausanne a Basileji (Pozn. Alis: Jevgenij byl rovněž mezi účinkujícími)
Desáté výročí Art on Ice navštívilo okolo 10.000 návštěvníků v Lausanne a okolo 30.000 v Basileji. V obou městech si show, obsahující vystoupení významného hosta, zpěváka SEALA, vysloužila ovace ve stoje. Po závěrečném vystoupení, si ohromený SEAL sedl v šatně a prohlásil: "Tohle byl jeden z nejvíce působivých zážitků v mém životě!"
Zdroj: Oficiální stránky AOI

A na závěr jedna důležitá zpráva, 22.2. přejdou bezplatné služby ankety.net na placené. Protože u nich mám zřízenou knihu návštěv, budu jí během zítřka nahrazovat novou, založenou u BlueBoardu. Staré záznamy se pokusím zarchivovat. Děkuji za pochopení.
 


Rubrika interview, básně a poslední screenshoty z Turína  /12-02-05/

59 snímků z ukončení exhibice na ME v Turíně.

Další dvě básničky o Plushym od Kathy naleznete v rubrice Básně. Díky moc;-)
Pajka přeložila několik Plushyho výroků, které si můžete přečíst v nové rubrice Interview. Díky moc;-)
 Screenshoty a citace z Pravdy /09-02-05/

59 snímků z "Kmotra" z exhibice na ME v Turíně.

10. února bude na EuroSportu repríza exhibice z Turína (od 20:45 do 22:15 hodin).


 

Před časem jsem psala o fotce Jevgenije ve slovenských novinách. Dnes mi Lucyla zaslala výstřižek z Pravdy vydané 29.1.05 a musím přiznat, že její popsání fotky sedí - fotograf totiž vyfotil Plushyho během piruety a to se zdeformuje a rozježí i takový hezký muž jako je Plushy;-)

Článek je uveden titulkem "Pljuščenko vyhrál v olympijském městě". Dále se píše, cituji: "Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se vrátil na evropský trůn. Před rokem ztratil úřadující mistr světa pozici nejlepšího Evropana v Budapešti po prohře s Brianom Joubertom. Nyní Francouze odsunul na druhé místo. Do Turína přijel Petrohradčan nejen s úsilím o revanš, ale také s nadějí zanechat co nejlepší dojem v turínské hale Palavela, kde budou za rok ZOH. Ke třem titulům světového šampióna a ke čtyřem zlatým z Evropy by chtěl přidat stejný kov také z pěti kruhů. V Salt Lake City byl druhý za rivalem Jagudinem.

"Mým snem jsou olympijské hry. Vyhrál jsem všechny tituly, chci bojovat za rok o zlato v Turíně," řekl 22tiletý svěřenec Alexeje Mišina. "Nejsem pokaždé stoprocentně fit. Je pro mě těžké stále vyhrávat," dodal virtuóz na ledě, kterého dlouhodobě trápí problémy s kolenem. "Mnozí mě chtějí porazit, protože se roky držím na špici. Je to sport a v něm je potřeba stále bojovat," cituje staronového mistra Evropy agentura Reuters."
Lucyla, díky moc;-)

 


Jevgenij a Edvin Live on Ice /08-02-05 II./

Nedávno jsem informovala o tom, že Art on Ice by mělo být na DVD a už je to tady! Více informací o nosiči a ostatním legálním zboží s Plushym se dozvíte v nové rubrice Materiály.

Od 1. do 5. února byl Jevgenij ve Švýcarsku, kde účinkoval v lední show Art on Ice. Na živou hudbu Edvina Martona předvedl svůj program "Kmotr". Ve svém druhém vystoupení bruslil na živou hudbu zpěváka Seala. Krátká reportáž z akce se objevila ve švýcarské televizi a Jevgenij tam i krátce hovořil. Řekl, "rád vystupuji v show". Záznam si můžete přehrát zde (zcela dole). Zdroj: www.kingonice.com

Sháním překladatele z RJ - ČJ
Pro překlad článků a rozhovorů z ruštiny do češtiny (slovenštiny) sháním "zdatné" překladatele. Jedná se o nevýdělečnou činnost, kde však nezanedbatelným přínosem bude procvičení cizího jazyka, ale hlavně pomoc rusky nehovořícím členům se získáním nových a zajímavých informací o Zhenyovi:-)

Máte-li zájem, kontaktujte mě na tomto e-mailu (do předmětu napište "PREKLAD ZHENYA"). Předem děkuji
 

 


Novinky na tomto EP webu /08-02-05/

Před časem jsem zmiňovala malou fotku Jevgenije v TV magazínu č. 3/2005 a tak přináším její scan. Také jsem se rozhodla nakreslit dalšího Jevgenije (tentokrát na ledě;-).

A teď k tomu hlavnímu. Od dnešního dne má stránka našeho fanklubu upravený vzhled a hned několik nových rubrik, které čekají na vaše příspěvky - především kresby, wallpapery, básně, reportáže či fotky z osobních setkání, získávání autogramů apod. První básničku o Plushym si můžete přečíst v rubrice Básně od Kathy. Díky moc;-)

Také jsem přidala první wallpaper, který jsem si původně vyrobila jen pro plochu svého PC;-)

Nově bude vycházet, vždy v předstihu, speciální jednostránkový kalendář s Jevgenijem na jeden měsíc, který po vytištění může zpříjemňovat organizaci vašich termínů. Jako první je připraven březen. Doufám, že vás potěší;-)

Jelikož v rubrice Fotogalerie poslední dobou přibilo docela dost příspěvků, rozhodla jsem se vytvořit samostatnou stránku pro tisk i fotky z osobních setkání.
  

 


 


Screenshoty ze Sex Bomb /05-02-05/

97 snímků z velice populárního exhibičního vystoupení "Sex Bomb".
 


Screenshoty z volné jízdy /03-02-05/

121 snímků z volné jízdy na ME v Turíně.

Náš Neoficiální fanklub Evgeni Plushenka má již 62 členů!
 


Screenshoty z rozbruslení před volnou jízdou /02-02-05/

22 snímků z rozbruslení před volnou jízdou na ME v Turíně.

Překlad Plushyho odpovědí během GP Final (Zdroj: Yahoo! Asia News z 16.12.04)

"Myslím, že tato sezóna bude odlišná," řekl Pljuščenko. "Plánovali jsme ji odlišnou. Ale budu zde bruslit a pokusím se udělat to nejlepší. To je vše co mohu říci."
 

   
 
 

Dále řekl, že titul v GP final není oním nejvyšším vítězstvím jak ISU původně zamýšlela.

"Když jsem zde poprvé bruslil, Grand Prix Finals byly něčím jako světovým mistrovstvím," řekl Pljušenko. "Tento rok si říkám, ´OK, pro mě to není velký titul.´"

"Stále je to o šesti lidech. Ti nejlepší a já budeme určitě připraveni."

Ironicky on (Plushy) není obhajující šampión. Loni titul získal Kanaďan Emanuel Sandhu. Pljuščenko jej ztratil, když zařadil trojnou kombinaci, která nebyla povolena v novém systému známkování.

"Loni jsem předvedl dvě skvělé kombinace, dva čtverné skoky a prohrál jsem díky novému systému. To byl vtip. Nyní známe pravidla. Tehdy jsme je neznali," řekl Pljuščenko.

Pravidla byla změněna, částečně kvůli Pljuščenkovu bruslení, zařazením tří kombinací.

Alis: No, co na to říct, všichni se snaží Plushymu házet klacky pod nohy a jak se zdá, on si to už nenechá jen tak líbit. ISU už tedy po trpkých zkušenostech opravdu v lásce nemá.
  


Screenshoty z krátkého programu /01-02-05/

93 snímků z Jevgenijova krátkého programu na ME v Turíně.

Iva přinesla další pokračování Zhenyova životopisu! Díky moc;-)

Profesionální fotky nejen z Turína na GettyImages.

Pár článků, které se objevily na českém netu v souvislosti s ME:

   
 

LIDOVKY - Pjuščenko získal čtvrté evropské zlato
Sport.cz - Krasobruslař Pljuščenko se vrátil na evropský trůn
SportovníNoviny.cz - Pljušenko se vrátil na evropský trůn

Fialce se podařilo přehrát rozhovor s Plushym z EuroSportu a níže pořídila jeho překlad (viz. info z 31.5.) Díky moc!

Gwendal Peizerat: Jediné, co mě teď napadá je: Král je zpátky.
Evgeni P.: Ano, v krátkém programu jsem udělal velkou chybu a prohrál jsem, ale dnes jsem se soustředil a i když to nebylo nejlepší vystoupení, bylo dobré. Mohu dokázat ještě více, mohu zajet lépe. Těším se na soutěž do Moskvy na Mistrovství světa a doufám, že zajedu lépe.
GP: Nezdálo se, že by ti dnes chyběla energie jako včera (v krátkém programu). Dnes jsi plný energie, ne?
EP: Dnes jsem se soustředil a řekl jsem si, že bych měl bojovat především se sebou samým. Bojoval jsem tedy, s nikým jsem dnes nesoutěžil, ani s Brianem Joubertem. Bojoval jsem se sebou samým a zvítězil jsem.
GP: Takže bojovné období je zpět. V Moskvě budeš stále bojovat se sebou samým?
EP: Ano, jistě. Nejdříve musím porazit sám sebe. Když zajedu čistě, vždycky mohu vyhrát.

Tak se minule zmiňovaný "bonbónek" nekonal:-( Sice se mi dnes muže v kukle podařilo natočit, ale po bližší analýze jsem zkonstatovala, že to Plushy opravdu není (viz. vlasy). Dokladem je tato fotka. Autoři WATTSu jen zapomněli dát pryč Jevgenijovo jméno, které se vztahovalo k předcházejícímu záběru ze "Sex Bomb". Inu, škoda;-o
 


Pljuščenko: Do prahy se rozhodně vrátím! /31-01-05/

Exkluzivní rozhovor s Jevgenijem pro dnešní MF Dnes + foto! Gábi, díky moc!
Pozn.: Spodní část textu se nevešla do scanneru a bude dodána co nejdříve;-) Jinak na oficiálních stránkách MF Dnes si můžete celý článek přečíst zde.

Vrátíte se příští rok s představením Art on Ice do Prahy?
Jevgenij: Určitě. Ale nevím, jestli lidé opět přijdou... (Do hovoru vstupuje manažer Zakarian: Jevgenij bude v Praze bruslit, i kdyby v hledišti seděl jen jeden divák. Chce, aby každý pochopil, že loni nešlo o chybu jeho nebo organizátorů.)

Tak tohle je ta nejlepší zpráva, která mohla přijít. Evgeni, thank you very much!!!! We will be there!!
 

  

 

Na stránkách EuroSportu si můžete přehrát rozhovor s Jevgenijem. Mě se to bohužel díky zlobícímu Exploreru a Mozille ještě nepovedlo:-( Máte-li někdo možnost jej stáhnout k sobě do PC nebo z něj udělat screenshoty a třeba i přepis rozhovoru budu vám moc vděčná;-)

Jinak v článku, který je na stránkách EuroSportu jsou Jevgenijovy reakce: "Řekl jsem si, že bych měl zkusit o medaili bojovat a bojoval jsem," řekl Pljuščenko. "Včera jsem udělal chybu, ale tohle je sport a vždy musíte bojovat. Nejednalo se o mou nejlepší jízdu, ale stačilo to."

A na závěr jeden "bonbónek". Dnes jsem sledovala sestřih kuriozit a srandovních věcí na EuroSportu v pořadu WATS a samozřejmě, že tam dávali ukázky Jevgenije ze Sex Bomb, ale i něco navíc!!!!! Byl tam záběr na někoho v růžové kukle, která zbarvením a doplňky připomínala hlavu myši;-o a pod tím bylo napsáno, že je to Evgeni Plushenko!!!!! Takže jestli máte EuroSport, určitě natáčejte WATSy (taky to zkouším) a snad se nám tento unikátní záběr podaří sehnat!!! Stálo to za to!!!!! ;-))))
   


Exhibice ME 2005 /30-01-05/

Tak a je to tady! ME 2005 v Turíně definitivně skončilo. Opravdu parádní tečku za ním dnes udělala slavnostní exhibice těch nejlepších krasobruslařů. Jevgenij jako vždy nezklamal. Na ledě vystoupil třikrát. Jako první se objevil nečekaně dříve a za doprovodu E. Martona předvedl svou volnou jízdu na hudbu inspirovanou filmem "Kmotr". Během ní měl sice menší problémy při skocích, ale opět se mu podařilo svým výkonem nadchnout diváky. A když při svém, již "ohlášeném" vystoupení, zařadil legendární kulturistickou show "Sex Bomb", jistě nejen u mě vyvolal radostné zvolání: "Jééééé, Sex Bomb!" ;-))) Některé prvky se sice trošku lišily od toho co mám nakoukané z internetu, ale bylo stejně úžasné. Hlavně jsem strašně záviděla té divačce, kterou tam Zhenya políbil;-*
 

 

Jako obvykle byl Zhenya posledním vystupujícím a po krátkém přídavku (který bohužel kameramani díky ukazování zajímavých okamžiků jeho exhibice propásli:-((( přivedl na led ještě krasobruslařský "potěr", který během ME pomáhal se sbíráním květin a plyšáků z ledu. Potom už následovalo závěrečné defilé všech účastníků exhibice a loučení s diváky.

Musím říct, že se mi ME moc líbilo, ale docela dost mi vadila neschopnost kameramanů a celé režie, kteří měli přenos na starosti. Buďto byly záběry z moc velké dálky, nebo zase moc z blízka, že se v obraze jen něco míhalo. Ta dvě malá okénka během reprizování mě taky příliš nenadchla, ale co nadělám:-( Snad to bude během MS v Moskvě lepší;-)

Ještě mě velice potěšilo, že se na začátku exhibice, kdy dohrál E. Marton skladbu Art on Ice (Plushyho loňský doprovod volné jízdy) objevil záběr do zákulisí na rozesmátého Jevgenije;-) A tento bonus si můžete prohlédnout zde.

Včera na tiskovce Jevgenij spolu s Edvinem představili nový projekt, kterým je vydání videa Art on Ice na DVD! Taky se hovořilo o Jevgenijově velkém snu předvést ve své soutěžní volné jízdě všechny čtverné skoky (nejen čtvertný salchov, rittberger, toeloop, lutz, flip, ale prý zkouší i čtvertný axel!) a ještě se hovořilo o tom, že by jeho volná jízda na Martonovu hudbu "Kmotr" měla záhy dát základ videoklipu, který by měly vysílat hudební kanály po Evropě!!!! Jevgenij byl při vytváření této hudby s Martonem ve studiu a předváděl kroky. A jak sám říkal, "měl z toho hlavu jak škopek";-)
  


Snímky z přípravy před krátkou jízdou /29-01-05/

Další ze série screenshotů je tady. Další budou následovat;-)

A ještě tři snímky z pořadu To je krasobruslení, kde byl záběr na Plushyho během vyhlášení vítězů z ME v Budapešti.

Slibované výběry z Plushyho reakcí na své vítězství v Turíně jsou uvedeny níže:

 
Pljuščenko vyhrál ME (Yahoo)

"Za deset let jsem se zúčastnil mnoha soutěží," řekl světový šampión. "Potřebuji trochu odpočinku. Malou pauzu." Pljuščenko působil tiše a nesmál se když se na tabuli objevilo jeho těsné vítězství před obhajujícím šampiónem Brianem Joubertem. "Toto je počtvrté. Není to jako poprvé," řekl, vysvětlujíc svou reakci. "Poprvé to bylo něco nového, něco zvláštního." ... "Řekl jsem si, musím se sebou dnes bojovat," vysvětlil Pljušenko. "Nechtěl jsem soupeřit s Brianem Joubertem ani s nikým jiným. Soupeřil jsem sám se sebou."

Pljuščenko znovu získal svůj titul (Oficiální stránka EP)
"Tento rok jsem unavený, protože jsem měl hodně závodů. Potřebuji trochu odpočinku. Malou pauzu." ...
Ke svému výkonu v krátkém programu řekl následující.
"Jsem trochu unavený, a na ledě jsem se necítil v pohodě. Jak jste si jistě všimli, dnes to moc nešlo, ale už se těším na volnou jízdu a věřím, že to zvládnu daleko lépe."
 
Na závěr ještě info o EP ve slovenském tisku. Díky, Lucyla;-)
V novinách z 29.1. píší o Plushyho vítězství a přidali i velkou fotku (Lucyla ji popsala, že tam Plushy vypadá jako po zásahu 20000 voltů, že se až lekla:-O).
V denniku SME z 25.1. psali, že Plushy "V minulé sezóně skrblil se starty, ale když vyjímečně nastoupil, podal přesvědčivý výkon."
 


Kompletní screenshoty z vyhlášení vítězů /28-01-05/

Ze včerejšího předávání medailí mužům na ME v Turíně jsem pořídila další screenshoty.
Prohlédnout si je můžete na této stránce.

Na Plushyho oficiálních stránkách je krátký článek s fotkou.
Článek na YahooNews zde a na SI.com. Plus fotka, fotka 2. Přehled ostatních reportáží zde.
Překlady výběrů a snad i další screenshoty se pokusím přinést zítra.

 
Tak jsem se těšila, že se o Jevgenijově vítězství zmíní ve sportovních blocích v hlavní zpravodajské relaci na všech televizích, ale stalo se tak pouze na ČT 1. Je opravdu škoda, že se na tento skvělý a nároční sport v médiích zapomíná:-(

Přepis reportáže z ČT 1 - Branky, body, vteřiny:
Ruský krasobruslařský král Jevgenij Pljuščenko se po roční pauze vrátil na evropský trůn. V Turíně včera vybojoval už čtvrté evropské zlato.

"Některým lidem se už nelíbí, že pořád vyhrávám a byli by rádi, kdybych prohrál jako před rokem", cítil velký tlak Pljuščenko. Včera k jeho druhé evropské porážce v řadě chybělo nečekaně málo. Joubert předvedl obrovské zlepšení svého maxima v novém systému hodnocení a Pljuščenko i s trojkombinací čtverného toeloopa s trojitým a dvojitým rittbergrem jen těsně smazal ztrátu z krátkého programu. Unavený z minulých závodů si dost možná to nejlepší schoval domů do Moskvy na Mistrovství světa. Bronz vybojoval Němec Lindemann. Náš Rakowský byl jednadvacátý.
 


Jevgenij je mistrem Evropy!!!!!! /27-01-05/

Uff, jen pomalu se z toho vzpamatovávám. To byla ale jízda, co?! Jevgenij byl úplně senzační a dal do své volné jízdy všechno. Nebylo možné si nevšimnout bouřlivé reakce diváků - Plushymu hlasitě fandil celý stadion!!! Jeho jízda měla neuvěřitelný náboj energie, který nenechal nikoho na pochybách, že Král ledu je zpět a připraven vyhrávat. Plushy v exkluzivním interview pro EuroSport řekl, "Dnes jsem se hodně koncentroval. ... Nesoupeřil jsem s ostatními, nesoupeřil jsem s Brianem Joubertem, ale se sebou."

Vyrobila jsem hned pár záběrů Jevgenije při vyhlašování vítězů (klikněte na náhledy vpravo). Co nejdříve přinesu další;-) A hlavně, už nyní se můžete těšit na exhibici, která bude v neděli 30.1.!

Rekapitulace výslekdů z ISU:
1. Jevgenij Pljuščenko 227,14 bodů (umístění v krátkém programu 2.)
2. Brian Joubert 224,43 bodů (v krátkém programu 1.)
3. Stefan Lindemann 200,54 bodů (v krátkém programu 5.)
 


Nové kresby /24-01-05/

Hanka a Iva zaslaly další kresby do rubriky Fan Art. Díky moc! A jeden portrét jsem přidala i já;-)

Na netu se objevil televizní program na další týden a proto přináším další termíny pořadů o krasobruslení:

Pokračování TV programu
30.1. .... ARD ........... 10:00 ... Sport živě - ME v krasobruslení
30.1. .... ČT2 ........... 14:25 ... ME v krasobruslení - přímý přenos závěrečné exhibice
30.1. .... EuroSport ... 15:30 ... Krasobruslení - přímý přenos závěrečné exhibice ME v Trutíně
30.1. .... TVP 1 ........ 16:10 ... Studio sport - krasobruslení
30.1. .... EuroSport ... 20:15 ... Krasobruslení - záznam závěrečné exhibice ME v Turíně
31.1. .... EuroSport ... 12:45 ... Krasobruslení - sestřih exhibice v krasobruslení z Oberstdorfu
03.2. .... EuroSport ... 10:00 ... Krasobruslení - záznam závěrečné exhibice ME v Turíně

 


ME v KRASOBRUSLENÍ v TV /17-01-05/

Kompletní přehled pořadů o krasobruslení, které nás čekají příští týden!

25.1. .... EuroSport ... 14:00 ... Přímý přenos z ME - povinný tanec
25.1. .... EuroSport ... 19:15 ... Přímý přenos z ME - krátký program sportovních dvojic
25.1. .... TVP 1 ........ 22:05 ... Studio sport - krasobruslení
 
26.1. .... ARD ........... 00:15 ... Sport extra - ME v krasobruslení (krátký program sportovních dvojic)
26.1. .... EuroSport ... 13:00 až 17:00 ... Přímý přenos z ME - krátký program mužů
26.1. .... EuroSport ... 17:30 až 19:00 ... Repríza z ME - krátký program mužů
26.1. .... EuroSport ... 19:00 ... Přímý přenos z ME - volné jízdy sportovních dvojic
26.1. .... ČT 2 .......... 19:40 ... To je krasobruslení - průvodce pravidly krasobruslení (20 min.)
26.1. .... ČT 2 .......... 20:30 ... Přímý přenos z ME - volné jízdy sportovních dvojic
26.1. .... TVP 1 ........ 22:00 ... Studio sport - krasobruslení

27.1. .... EuroSport ... 14:00 ... Přímý přenos z ME - originální tance
27.1. .... EuroSport ... 18:30 až 22:30 - Přímý přenos z ME - volné jízdy mužů
27.1. .... ČT 2 .......... 21:25 až 23:00 ... Záznam volné jízdy mužů

 
28.1. .... ARD ........... 00:30 ... Sport extra - ME v krasobruslení
28.1. .... EuroSport ... 11:30 až 12:45 ... Repríza ME - volné jízdy mužů
28.1. .... EuroSport ... 13:45 ... Přímý přenos z ME - krátký program žen
28.1. .... EuroSport ... 18:30 ... Přímý přenos z ME - volné jízdy tanečních párů
28.1. .... ČT 2 .......... 20:30 ... Přímý přenos z ME - volné jízdy tanečních párů
28.1. .... TVP 1 ........ 23:00 ... Studio sport - krasobruslení
 
29.1. .... ARD ........... 00:15 ... Sport extra - ME v krasobruslení
29.1. .... ARD ........... 08:35 ... Sport živě - mj. ME v krasobruslení
29.1. .... EuroSport ... 13:15 ... Přímý přenos z ME - krátký program žen
29.1. .... ČT 2 .......... 15:30 ... Přímý přenos z ME - volné jízdy žen
29.1. .... TVP 1 ........ 18:30 ... Studio sport - krasobruslení

Informace byly čerpány z internetového programu a TVmagazínu č. 3/2005, ve kterém je i malá fotečka Jevgenije;-) Při sestavování tohoto přehledu jsem zjistila řadu nesrovnalostí mezi internetovým a tištěným programem, takže nelze říci kde je pravda;-( Jak jsem si již mnohokrát ověřila EuroSport si často vysílá jak ho napadne, viz. nedávné přeházené reprízy ME v Budapešti a MS v Dortmundu.
 


Nové kresby /16-01-05/

Hanka opět přispěla dvěma pěknými kresbami do rubriky Fan Art. Díky moc!

Aktualizována rubrika Ocenění, Diář a Přehled členů NFEP - už je nás rovných 50!
 
Tak ještě 8 dní do začátku MS Evropy v Itálii!!! Já se tak těšííííím;-)
 


Screenshoty z ARTE /11-01-05/

Screenshoty z posledních dvou dílů dokumentu Lední horečka s názvy Tvrdý dopad a Revanš.
  

       


Russia Nationals - Jevgenij vyhrál!!! /07-01-05/

Jevgenij po středečním vítězství v krátkém programu skončil první i dnes ve volné jízdě a stal se tak celkovým vítězem. Druhý v dnešním volném programu mužů je Andrei Gryazev z Moskvy a třetí Andrei Lezin taktéž z Moskvy. Jevgenij získal velice vysoké známky a dokonce 4 šestky! Sumář výsledků a body ve volném programu zde.
 


Russia Nationals /06-01-05/

Na oficiálních stránkách Russian Nationals sice ještě nejsou žádné fotky, ale je tam harmonogram jednotlivých programů. Volný program mužů se koná 7. ledna od 19:30 a 8. ledna bude od 13:00 vyhlašování vítězů a od 14:00 exhibice. Jevgenij bude mít na volný program startovní číslo 13 (ze 16).
Během krátkého programu měl Jevgenij startovní číslo 2. Doufejme, že pro něj bude i 13 šťastná;-)
Zdroj adresy: Oficiální stránky EP v RJ
 

 

135 screenshotů z třetího dílu Lední horečky nazvaného Höhenflug.

Na stránkách King On Ice si v rubrice Audio a Video můžete prohlédnout záznamy z listopadového Ruského poháru (krátký program a volná jízda). Musím přiznat, že se mi Žeňa více líbil v předchozím účesu, tedy s delšími vlasy;-) Ale i takhle je fešák!

Přidala jsem odkaz na zajímavou maďarskou stránku, kde mi padla do oka velmi bohatá fotogalerie.

Důležité upozornění pro zájemce o plakáty Art on Ice s Jevgenijem. Od 1.2.2005 bude Česká pošta opět zdražovat své služby a proto, pokud tento plakát budete chtít poslat poštou, zaplatíte cca o 20,- Kč více než nyní! Více k tématu plakáty zde.
  


Russia Nationals /05-01-05/

Jevgenij je v současné době na závodě Russia Nationals, který se koná ode dneška (tj. 5.1.) do 8.1. v Petrohradě. Dnes od 20 hodin tamního času začne krátký program mužů. Na místě byly také pořízeny dvě fotky Jevgenije jak podepisuje své propagační materiály (viz. info z 4.1.). Informace vč. fotek naleznete na www.kingonice.com. Жeня, много счастье!

Doplnění aktualizace: Žeňa vyhrál krátký program!!!
Známky byly vysoké i přesto, že při trojitém lutzu udělal chybu.
    


Reklamní předměty s Žeňou /04-01-05/

Hanka mi poslala zprávu, že na Plushyho ruských stránkách je nabízeno DVD s dokumentem o Žeňovi a další věci, pouze však na omezenou dobu. Samostatná stránka vč. screenshotů z DVD je i na King on Ice (tam jsou shodné informace v AJ). Koupit si tak můžete 40ti minutové DVD s dokumentem o EP za 20 EUR (což je cca 600,- Kč) s jeho podpisem za 35 EUR (1050,- Kč), 22-stránkový booklet s 50 fotkami za 7 EUR (210,- Kč) či s jeho podpisem za 15 EUR (450,- Kč). Dále pak trička, kalendáře a fotky. Cena se navyšuje o poštovné 7 EUR při větší zásilce, jen při zaslání malého kalendáře je poštovné 1 EUR. To zní opravdu lákavě!  Hanko, díky!

23 snímků z druhého dílu Lední horečky, který se jmenuje Výměna párů.

A na závěr nový příspěvek do Fan Artu od Hanky. Díky moc;-)
 

 

 


Jevgenij ve videoklipu!!! /02-01-05/

V noci na 1.1. vysílala ruská televize videoklip, kde byl partnerem zpěvačky Glukózy Žeňa! Radka tento klip viděla a říká, že to "Byla celkem sranda. Jezdili na umělém ledu. Ženja učil "jako" Glukosu bruslit. Bylo to na ruské televizi něco málo po 11 h (u nás), v Rusku něco málo kolem jedné." Na oficiálním webu narod.ru, na message boardu se objevilo 10 screenshotů. Pořídila je nejmenovaná dívka z Novosibirsku, vystavila její kamarádka s nickem Пятачок (Flíček) v 10 jednotlivých zprávách označených "ой-ой-ой-ой, это между ними любовь..." ("ale, ale - to mezi nimi je láska...").
Za skvělou zprávu děkuji Radce, a Blue za další informace i za zaslání screenshotů!

Kromě toho ještě ve starém roce vystoupil na ohlášených krasobruslařských exhibicích. 26. prosince na "Show Iriny Lobachevy a Ilii Averbukha" v Moskvě předvedl program Moonlight Sonata a Sex Bomb. Fotky (začínají od obrázku 17) si můžete prohlédnout zde.
 

 

29. prosince potom s programem Godfather a Sex Bomb potěšil publikum na "Ice gala 2004" v italském Bolzanu.
Zdroj: www.kingonice.com

Zajímavé odkazy
Spoustu krásných fotek si můžete prohlédnout na stránce ScratchSpin.com
nebo na The Skating Beauty... & Beast Photo Gallery.

Oficiální stránky Mistrovství světa v krasobruslení v Moskvě můžete navštívit zde.
 
A na závěr ještě jedna dobrá zpráva. Už mám hotové všechny screenshoty z ARTE, takže je sem v průběhu týdne začnu přidávat;-)


Archiv starších zpráv